ABD Filistin Halkına Karşı Faşist Politikalar İzliyor

Filistin Parlamentosu, Amerika tarafından hazırlanan ve İslami Direniş Hareketi (Hamas), İslami Cihad ve Filistin direnişini kınayan karar tasarısını eleştirdi.

  • GİRİŞ07.12.2018 08:37:57
  • GÜNCELLEME07.12.2018 08:37:57
ABD Filistin Halkına Karşı Faşist Politikalar İzliyor

Rasthaber - Filistin halkının karar tasarısını reddettiğini belirten Filistin Parlamentosu, Filistin halkının uluslararası hukukun garanti altına aldığı direnişe bağlı olduğunu söyledi.
 
Gazze kentinde dün gerçekleştirilen oturumda konuşan Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Amerikan karar tasarısını reddederek, “Amerikan yönetimi Filistin halkına düşmanlıkta oldukça ileri gitti” dedi.
 
Karar tasarısının Filistin halkına tehlikeli yansımaları olacağını söyleyen Bahr, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Filistin direnişini kınama çabalarının Amerika’nın Filistin halkına ve davasına yönelik faşist politikalarını yansıttığını ifade etti.
 
Bahr, tasarının işgal rejimini işlediği çok büyük cinayetlerden aklamayı hedeflediğini, işgalcilerin cinayetlerine siyasi ve hukuki meşruiyet kazandırdığını belirtti.
 
Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı, dünya ülkelerini uyararak, karar tasarısının BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin dünya barışını ve güvenliğini tehdit edeceğini söyledi.
 
Bahr, Birleşmiş Milletler’in, Amerikan yönetiminin, Avrupa Birliği’nin ve tasarıya destek verecek her ülkenin tasarının siyasi, hukuki, ahlaki ve insani sonuçlarından sorumlu olacağını bildirdi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun