Suudi Rejim Saldırılarını Arttırdı

  • GİRİŞ11.01.2019 08:15:49
  • GÜNCELLEME11.01.2019 08:15:49
Suudi Rejim Saldırılarını Arttırdı

Rasthaber - Yemen Yüksek Devrim Komitesi başkanı, Mütecaviz güçlerin ülkenin çeşitli bölgelerine yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını söyledi. 

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali El-Husi, Suudi saldırgan koalisyonunun çeşitli cephelere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını ve El-Hudeyde’deki ateşkes ihlalinin devam ettiğini söyledi.

Muhammed Ali El-Husi, “Kuşatma ve hava yaptırımları, maaşların ödenmemesi ve esirlerin serbest bırakılmasında gecikme sürüyor. BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths bunun farkında mı?” dedi. 

El-Husi konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz baştan veri ateşkes istedik ve şimdi top işgalcilerin ve müttefiklerini zeminde.”

Yemeni Yüksek Devrim Komitesinin başkanı şunları ekledi: " Biz İsveç’teki anlaşmaya bağlıyız ve Birleşmiş Milletler ve temsilcisi, bu anlaşmayı uygulamak ve ikili politikaların tekrarlanmasını önlemek için diğer tarafı zorlamalıdır.”   

Belirtildiğine göre, İsveç anlaşmasının uygulanmasından bu yana mütecaviz güçler ve paralı askerleri, El-Hudeyde ve çeşitli bölgelerine olan kesintisiz saldırısıyla ortaya konan ateşkesi ve BM Güvenlik Konseyi'nin 2451 sayılı kararını ihlal ediyor.  

Suudi Arabistan, Yemen halkını politikaları altına almak ve Yemen’de bağımsız bir hükümetin oluşumunu engellemeyi amaçlayan; Arap gerici rejimleriyle bir ittifak kurarak 26 Mart 2015’de Yemen'e yıkıcı bir savaş başlattı. Bu saldırılarla, milyonlarca masum insanın ölmesi, yaralanması ve mağdur edilmesinden ve Yemen'in hayati altyapısının yok edilmesinden başka netice elde edilmedi. 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun