ABD: İran ve Hizbullah Bölgeyi Tehdit Ediyor

  • GİRİŞ11.02.2019 08:27:56
  • GÜNCELLEME11.02.2019 08:27:56
ABD: İran ve Hizbullah Bölgeyi Tehdit Ediyor

Rasthaber - ABD, Venezuela'ya yönelik hukuksuz ve darbeci politikasını sürdürüyor. Muhalif Guaido'yu bir ABD valisi gibi devlet başkanı olarak atayan Donald Trump yönetimi, dünyadan gelen tepkilere kılıf uydurmaya çalışıyor.

"VENEZUELA'DA HİZBULLAH HÜCRELERİ VAR"

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, katıldığı bir televizyon programında, Venezuela'da uyuyan Hizbullah hücrelerinin bulunduğunu ve bu durumdan Bush döneminde haberdar olduklarını belirterek, yaptırım o dönemlerde uygulamaya sokulduğunu belirtti.

Pompeo, İran ile Venezuela'nın yakınlığına dikkat çekerek İran İslam Cumhuriyeti'nin eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad dönemlerinde bu yapının oluştuğunu belirtirken, "İranlılar, Venezuela halkını ve Güney Amerika’yı tehdit ediyor. Amerika bu yüzden yaptırımlarını artırıyor." ifadelerini kullandı. Pompeo, Hizbullah'ın Venezuela'yı kara para aklama üssü olarak kullandığını savundu.

Pompeo'nun açıklamaları, sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı. Özellikle 2001 Afganistan işgali ile 2003 Irak işgalinde aynı bahaneleri kullanan ABD'nin, Venezuela'ya askeri operasyon yapmak için kılıf hazırladığı ileri sürüldü.

Haber 7

Yorumlar2

  • EmirAli 2 ay önce Şikayet Et
    "...., Allah onlara bedel öyle bir kavim getirecektir yakında ki O Onları sevecek, onlarda, Onu sevecek, inananlara karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı yüce olacak o kavim. Allah yolunda savaşacaklar ve hiç bir kınayanın kınamasından korkmayacaklar. Bu Allah'ın lütfu ve inâyetidir ki dilediğine verir ve Allah'ın lütfu boldur, O herşeyi bilir." MAiDE/54 Ey çirkin pompeo ! Tanrı'nın güzelleri Venezuela'da senin korkulu rüyan olduysa eğer, bu Tanrı'nın inâyetidir işte...
  • Metin 2 ay önce Şikayet Et
    Yer yüzünun en cani en yüzsüz en yalancı en adi en şerefsiz en onursuz yüneticileri bunlar olsa gerek
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun