Suudi Rejim Yemenli Esirlere Acımasız İşkenceler Uyguluyor / VİDEO

  • GİRİŞ10.02.2019 11:24:55
  • GÜNCELLEME10.02.2019 11:24:55
Suudi Rejim Yemenli Esirlere Acımasız İşkenceler Uyguluyor / VİDEO
Yemenli Esirler İşkenceye Maruz Kalıyo

Rasthaber - Suudi birliklerinden bazıları, Hamza Daheş ve diğer birçok Yemenli esirlere işkence yapmaktalar. Suudi birlikleri, Hamza Daheş'in parmaklarının kesilmesine ve başka bir esirin hafıza kaybına yol açan, fiziksel ve psikolojik işkenceler için çok acımasız araçlar kullanıyorlar.

Hamza Daheş, Necran Cephesi'nde esir düştükten sonra, 50 gün boyunca parmaklarından asıldığı Suudi hapishanelerinde acımasızca işkenceye maruz kaldı ve sonra Abdulmelik Husi'nin kardeşi olduğunu kabul etmesi için parmaklarını kestiler. Bu işkenceler aslında ülkesini, şerefini ve namuslarını savunduğu için verilen cezaydı.

Hamza Ali Mübarek Daheş, işkenceler hakkında Al-Alam haber ajansına şunları söyledi: "Beni hapishaneden çıkardılar, ameliyathaneye götürdüler ve birkaç saatliğine bayılttılar. Kendime geldiğimde parmaklarımın kesildiğini gördüm. Memur bana bu acı senin için yeterli dedi."

Doktorlara göre, Hamza'nın ve diğer arkadaşlarının sağlık durumu çok vahimdi, Hamza'nın parmakları tamamen kesilmiş, Yakup hafızasını kaybetmiş ve diğerlerine de çeşitli cerrahi ameliyatlar yapılmıştı. Bunlar, mahkumların fiziksel ve psikolojik işkenceleri için farklı araçlar kullandıklarını göstermektedir.

Hamza, Yemenli tarafların Suudi esirlerin canını kurtarmak için her türlü çabayı sarfettiği halde, altı ay boyunca Suudi askerlerin kinini ve Yemenli esirlere kötü muamele yapıldığını gösteren, azap ve acımasız bir işkencelere maruz kaldı.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun