Irak Direniş Grupları, Devrim Muhafızlarını Terörist Olarak Nitelendirilmesini Kınadı

  • GİRİŞ15.04.2019 09:00:54
  • GÜNCELLEME15.04.2019 09:00:54
Irak Direniş Grupları, Devrim Muhafızlarını Terörist Olarak Nitelendirilmesini Kınadı

Rasthaber - İslami direniş grupları, Necef'ul Eşref'te yer alan İran Konsolosluğu'ndaki basın toplantısında, ABD'nin İslam Devrim Muhafızları Birliği'ni terörist olarak
kabul etmesine tepki gösterdi.

Irak'taki İslami direniş gruplarından bir topluluk, son dönemde ABD'nin İslam Devrim Muhafızları Birliği'ni terörist olarak kabul etmesini kınadı.

İslami direniş grupları, 13 Nisan Cumartesi günü Necef'ul Eşref'teki İran Konsolosluğu'ndaki basın toplantısında ABD'nin kararına tepki gösterdi ve "ABD'nin kendisi, terörün en büyük destekçisidir." açıklamasında bulundu.

Irak merkezli El-Sumariya haber sitesi, Irak Bedir Örgütü (Tugayı) sorumlularından Ebu Ferged el-Sadevi, ABD başkanı Donald Trump'ın Devrim Muhafızları Birliği'ni terörist olarak nitelemesinin maskaralık olduğunu ve ABD'nin dünyadaki en büyük terörist destekçisi olduğunu dile getirerek; "IŞİD, el-Nusra cephesi ve diğer terörist grupları liderlerinin itiraf ettiği gibi bu terörist gruplarını oluşturan ABD'dir." dedi.

Ebu Ferged el-Sadevi, "Bedir Örgütü, İran'ın Müslüman milleti ve İran Devrim Muhafızları ile dayanışma içindedir. Çünkü onlar Irak'a yardım etmeselerdi bugün dört ya da beş ülke IŞİD'in eline düşmüş olacaktı." açıklamasında bulundu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun