İsrail Askerinin Saldırılarının Dört Aylık Bilançosu

Siyonist İsrail rejiminin cinayetlerinin giderek artmasıyla geçtiğimiz son dört ayda toplam 34 Filistinlinin siyonistlerce şehid edildi.

  • GİRİŞ03.06.2017 08:45:43
  • GÜNCELLEME03.06.2017 08:45:43
İsrail Askerinin Saldırılarının Dört Aylık Bilançosu

Perşembe günü açıklanan bir raporun verilerine göre, geçtiğimiz son dört ayda 34 Filistinli İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu şehid düştü.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı Abdullah el-Havrani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi'nin raporuna göre şehit olanlardan 9'u çocuk biri ise kadındır. 

Bu süre içinde yaşanan olaylarda 530 Filistinli de siyonist rejim tarafından esir edildi.

Aylık olarak yayınlanan rapora göre Mayıs ayı içinde yaşanan olaylar ve İsrail askerlerinin gerçekleştirdiği ev baskınları sonucunda 530 Filistinli tutuklandı. Yine aynı rapora göre Mayıs ayında yaşanan olaylarda en az 580 Filistinli de yaralandı. Yaralanmaların 52'si gerçek, 130'u plastik mermiden ve en az 400'ü ise İsrail askerlerinin kullandığı gazlardan dolayı gerçekleşti.

Rapora göre, İsrail Mayıs ayı içinde Batı Şeria ve Kudüs'te Filistinlilere ait 18 ev ve iş yerini de yıktı.

Öte yandan raporda İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'ne yönelik belli aralıklarla gerçekleştirdiği top atışlarından da bahsedilmekte. 

Amerika'da Donald Trump'ın iktidara gelmesi ardından işgal altındaki Filistin topraklarında siyonistlerin saldırıları ve cinayetleri de artış kazanmıştır.

ajanslar

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun