Suudi Şehzade Halkı Ayaklanmaya Davet Etti

  • GİRİŞ04.06.2017 08:29:39
  • GÜNCELLEME04.06.2017 08:29:39
Suudi Şehzade Halkı Ayaklanmaya Davet Etti

RASTHABER- Suudi Arabistan’ın muhalif şehzadesi yaptığı açıklamada; halkın tekrar dine, ahlaka ve izzete dönebilmesi için Suudi makamlara ve rejime karşı ayaklanması gerektiğini belirtti.

 Muhalif Şehzade Halit bin Ferhan Al-i Suud, Almanya’dan yaptığı açıklamada; Suud halkını, Suud rejimine karşı haklarını aramak için itiraz etmeye çağırırken Suud rejiminin veliahdı Muhammed bin Selman’ın henüz tecrübesi olmayan bir genç olduğunu belirtti.

“Suudi Arabistan’ın içeride ve dışarıdaki genel durumunu değerlendiren herkes rejimin sadece küçük çaplı ıslah ve reformlara değil daha genişi çaplı ve gerçekçi değişimlere ihtiyacı olduğunu görecektir” diyen Şehzade Halit bin Ferhan Suud halkının tekrar ahlak ve izzete dönebilmesi için rejimin tamamen değiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Al-i Suud rejimine muhalif olan Şehzade Halit bin Ferhan Suud rejimine hakim olan bugünkü iktidara karşı umutsuz olduğunu belirterek rejimi yanlış ve olumsuz bulduğunu vurguladı.

“Şuan ülkede henüz hiçbir tecrübesi olmayan ve kendini beğenmiş Muhammed bin Selman’ın önünü alabilecek hiç kimse yok” diyen Halit bin Ferhan rejimin ancak toplumun kendisi tarafından adalet ve özgürlük yolunda değiştirilebileceğini savundu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun