Arap Birliği: Körfez Ülkeleri Arasındaki Krizden Üzüntü Duyuyoruz

Arap Birliği Genel Sekreteri, bazı Arap ülkeleri ve Katar arasındaki ilişkilerde yaşanan krizden üzüntü duyduğunu belirtti.

  • GİRİŞ06.06.2017 11:18:24
  • GÜNCELLEME06.06.2017 11:18:24
Arap Birliği: Körfez Ülkeleri Arasındaki Krizden Üzüntü Duyuyoruz

RASTHABER- Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Arabistan ve Bahreyn olmak üzere bazı Arap ülkeleri ve Katar arasındaki ilişkilerde yaşanan krizden üzüntü duyduğunu belirtti ve 2014 yılında Körfez Arap ülkeleri arasında yapılan anlaşmaya bağlı kalınması gerektiğini vurguladı.

Arap Birliği Genel Sekreterliğinin yayınladığı bildiride şu ifadeler yer aldı: ‘Genel Sekreter, özellikle ihtilafların bu teşkilatın ortak faaliyetlerine ve yapısına bırakacağı sonuçları dikkate alarak, bazı Arap ülkeleri arasındaki durumun bu boyuta ulaşmasından dolayı üzüntü duymaktadır.

Ahmed Ebu Gayt, Genel Sekreter olarak bu tehlikeli krizin yakın bir zamanda 2014 yılındaki anlaşmaya bağlı kalarak, Arap güvenliğini korumak için geride bırakılacağı ve Arap ülkeleri arasındaki ilişkinin normale döneceği konusunda umutludur.’

Birleşik Arap Emirlikleri, Arabistan, Mısır ve Bahreyn olmak üzere bazı Arap ülkeleri pazartesi günü, Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiklerini açıkladılar.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun