2017 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları!

KPSS Sonuçları - 21 Mayıs Pazar günü tüm yurtta gerçekleştirilen KPSS sınavı yüz binlerce gencin iş bulma hayalini gerçekleştirme yolunda attığı adımlardan birisi oldu. Sınavda ter döken adaylar sınav soru ve cevaplarının bir bölümünün açıklanmasının ardından KPSS sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar her zaman olduğu gibi ÖSYM'nin sitesinden yayınlanacak. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar bu işlemi sadece TC Kimlik numarasını sisteme girerek gerçekleştirebilecekler.

  • GİRİŞ19.06.2017 10:19:50
  • GÜNCELLEME19.06.2017 10:19:50
2017 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Lisans bölümlerinden mezun olan adaylar için her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sene ilki yapılan Lisans KPSS sınavı geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Adayların kimisi soruları kolay bulurken kimileri oldukça zorlandığını belirtmişti. Yüzbinlerce adayın kamu kurumlarında görev alabilmek için hazırlandığı KPSS sınavına giren adaylar sınav stresini geride bırakırken 2017 KPSS sınavı sonuçları açıklanmışken tercih dönemi başlayacak.  21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen KPSS lisans sınavının geçtiğimiz günlerde soru ve cevaplarının %10luk kısmı ÖSYM'nin sayfasında yayınlanmıştı.  KPSS sınav sonuçları 16 Haziran 2017 tarihinde açıklandı.

 DUYURU

(16 Haziran 2017) 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ve 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi): Sınav Sonuçlarının Açıklanması 21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 27-28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik  (Alan Bilgisi) sonuçları,16 Haziran 2017 tarihinde saat 19:13’da açıklanacaktır.

27 -28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, KPSS Alan Sınavları 2. Oturumunda yer alan İktisat Testindeki 16. 40. ve 27. soruların iptal edilmesine karar verilmiş olup iptal edilen sorular,değerlendirme dışı bırakılmak suretiyle değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını  ÖSYM’nin resmi internet adresinden https://sonuc.osym.gov.tr  T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav sonuçlarına ait sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur. Adayların bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ve 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) Sınav Sonuçları 2017-KPSS Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler ÖSYM Kılavuzuna Göre Sonuçlar Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AIS) kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun