Irak, Libya ve Suriye’den Sonra Sıra İran’da mı?

  • GİRİŞ16.06.2018 09:01:56
  • GÜNCELLEME16.06.2018 09:01:56
Irak, Libya ve Suriye’den Sonra Sıra İran’da mı?

Rasthaber - Amerikalı Philip Giraldi, eski bir CIA Ajanı.

Giraldi, Globalresearch sitesinde çıkan yazısında, kendi ifadeleriyle şunları söylüyor:

“CIA basamaklarını çıktıkça bir şeyi fark ettim. ABD’deki devasa güvenlik bütçesini yeterince besili ve dolgun tutmak için bir sürü komplo teorisi küresel tehdit hikayeleri üretiliyordu. Türkiye’de görev yaparken, gelen istihbarat raporlarının ağırlıklı olarak İsrail kaynaklı olduğu ve İsraillilerin bunlara kendi gündemlerini sokuşturdukları dikkatimi çekti. Gelen bilgi palavradan ibaret olsa da, gerçek bilgilerle harmanlanıp doğru ve kesin istihbarat havası yaratılıyordu. ABD Hükümeti bu raporlardaki, Arap ve İranlıların temelden güvenilmez ve SSCB ile aynı yatakta olduğu görüşlerini satın almak zorunda bırakılıyordu.”

Irak, Libya ve Suriye’deki Amerikan saldırganlığının arkasında İsrail lobisinin olduğunu belirten Giraldi, şimdiki hedefin ise İran olduğunu, eğer İran’a bir saldırı düzenlenirse bunun tamamen İsrail yüzünden olacağının altını çiziyor.

Giraldi; “Eğer Amerika İran’a karşı bir savaşa girişirse, ki bunun giderek olasılık kazandığını görüyorum. Burada tamamen belirleyici olan İsrail Devleti ve Washington - Wall Street finans ekseni olacaktır” diyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun