Asrın Anlaşması Sayesinde Siyonistlerin Cinayetlerine Devam Etmesi

  • GİRİŞ07.07.2018 10:10:11
  • GÜNCELLEME07.07.2018 10:10:11
Asrın Anlaşması Sayesinde Siyonistlerin Cinayetlerine Devam Etmesi

Rasthaber - Amerika hükümetinin, bölgesel müttefiklerinin yardımları ile Asrın anlaşmasını uygulamak için ortam hazırlamaya çalıştığı bir dönemde siyonist rejim, Kudüs kentine bağlı iki Filistin köyüne saldırarak aralarında etnik temizliğin de bulunduğu bir çok cinayet işledi.

Siyonist rejim işgal ordusu Han el-Ahmer ve Ebunevar köylerindeki evleri yıkarak onlarca Filistinliyi yaraladı.  siyonist rejim yüksek Mahkemesi Mayıs ayında söz konusu iki köyün tahrip etme kararını verdi. Verilen karardan yaklaşık 2 ay sonra siyonist rejim ordusu Mahkeme kararını köy sakinlerine tebliğ ederek köyün yollarını kapattılar.

Han el-Ahmer ve Ebunevar  Köyleri ile  ilgili verilen karar  birkaç sebebe  dayanıyor.  Her şeyden önce söz konusu iki köyün tahrip edilmesi siyonist rejimin en önemli stratejilerinden olan site inşaatı bağlamında gerçekleşiyor.  Zira her iki köy, sahip oldukları coğrafi konumu itibariyle  işgal sitelerin yayılmasının engelliyor,  bu yüzden sahte rejim yetkilileri Han el-Ahmer ve Ebunevar köylerinin yasadışı bir şekilde inşa edildiğini iddia ediyorlar.

2. Sebep ise köyün nüfusu ile ilgilidir.  Vatan web  sitesinin bildirdiğine göre Ebunevar  köyünde 700 Filistinli  ve Han el-Ahmer  köyünde de yaklaşık 46 aile yaşıyor.  Köylerin nüfusunun az olması işgal ordunun cinayetlerine devam etmesine sebep oluyor.

3. Sebep ise Asrın anlaşmasına bağlıdır.  Bilindiği gibi Amerika yönetimi bu plan ile  Kudüs kentini ve Filistinli bölgeleri, tamamen  işgal edilen topraklara eklemeye böylece korsan rejimin güvenliğini sağlayarak hedeflerinin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. 

Daha da önemli olan konu ise,  ki hatta siyonist rejime destek veren ülkelerin şahsiyetleri de bu konuya itiraf ediyorlar,  bir savaş suçu sayılan etnik temizliktir.  Britanya Dışişleri bakanlığı Ortadoğu meseleler sorumlusu Alester Bert mayıs 2018'de söz konusu 2 Köyde  incelemelerde bulunarak,  köy halkının sürgün edilmesinin BM tarafından  zorla göç kabul edilebileceği,  bunun ise Cenevre konvansiyonunun ihlali sayılacağı konusunda uyarıda bulundu.

Hamas siyasi büro üyesi Hisam Bedran da siyonist rejim ordusunun söz konusu köylere saldırarak evlerinin tahrip edilmesini ve köy halkının sürgün edilmesini ırkçı rejimin etnik temizlik siyasetlerinin belirtisi olduğunu duyurdu.

Mevcut şartlarda siyonist rejimin cinayetlerinin son bulmayacağı ve hatta Amerika başkanı Donald Trump'ın iş başına gelmesi ile bu cinayetlerin daha yoğun ve geniş boyutlarda yaşanacağı söylenebilir./
 

 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun