İşgal Rejiminin Filistinlilere Kaşı Cinayeti Sürüyor

  • GİRİŞ21.07.2018 10:59:02
  • GÜNCELLEME21.07.2018 10:59:02
İşgal Rejiminin Filistinlilere Kaşı Cinayeti Sürüyor

Rasthaber - Zorla, zulüm ve baskıyla yurdundan çıkarılan Filistin halkının, dönüş hakkını ifade etmek için başlattığı Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 17’ci cuması faaliyetlerini ‘Mültecilerin Hakkına Karşı Komplo Geçmeyecek’ sloganıyla dün düzenlendi. Ancak yine de işgal askerleri, Filistinlilere kanlı saldırı düzenledi.

30 Mart Toprak Günü'nden itibaren başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü her hafta cuma günü Gazze sınırlarında düzenleniyor. Dün de Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün 17. Cuması Gazze'nin işgal toprakları sınırında düzenlendi.

Ancak her defasında olduğu gibi bu kez da işgal askerleri, barışçıl gösteri düzenleyen Filisitinlilere ateş açarak, 4 kişiyi şehit ederken en az 120'sini de yaraladılar.

Bu arada ırkçı İsrail rejimi savaş bakanı Liberman'dan Hamas'a tehdit geldi.

Irkçı rejim İsrail ordu sözcülüğünden bir yetkili, Gazze sınırındaki İsrail askerlerine ateş açıldığını öne sürerek, buna karşılık ordunun Gazze’ye saldırı başlattığını söyledi.

Ayrıca, Siyonist rejim İsrail ordusu sözcüsü Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı Yahya Sinvar’ı suikastle tehdit etti.

Siyonist rejim İsrail ordusu sözcüsü Evihay Edrei, Hamas siyasi büro Başkanı Sinvar’ın Gazze şeridinde krizi körüklediği iddiasında bulundu.

Siyonist rejim ordusu Cuma günü yaptığı açıklamada Gazze şeridinde siyonist bir askeri helak edilmesinden Hamas hareketini sorumlu tuttu. Bu olayın ardından İsrail’in güvenlik kabinesi Gazze şeridine saldırı düzenlenmesini onayladı.

Öte yandan dün öğleden sonra Gazze’nin güneyinde direnişe ait bir noktayı korurken işgal uçaklarının saldırısı sonucu şehit olan Kassam Tugayları mücahidinin cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

Gazze’deki Avrupa Hastanesinden cenazesi alınan Kassam mücahidi şehit Abdülkerim Rıdvan (38), ailesinin son kez görmesi için şehrin batısında bulunan evine getirildi.

Cenaze konvoyuna Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ile direniş gruplarının temsilcileri öncülük ederken, evinin yakınındaki camide namazı kılınan şehit Şehitler Mezarlığında defnedildi.

İşgal rejimine ait savaş uçakları dün gece de Gazze'yi füze ile hedef aldı.

Filistinli kaynaklar, Siyonist rejimin savaş uçaklarının Gazze Şeridi'ndeki Filistin direniş güçlerine ait mevzileri bombaladığını duyurdu.

Siyonist rejim geçen aralıktan beri Gazze'ye yönelik yeniden hava saldırıları düzenlemektedir.

Siyonist rejimin Gazze'ye saldırılarında şimdiye kadar binlerce Filistinli şehit olmuş ve yaralanmıştır.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) da Siyonist rejimin saldırıları karşısında nefsi müdafaa hakkına vurgu yaparak, bombalamanın cevabının bombalamak olduğunu vurguladı.

Bu bağlamda açıklama yapan Hamas,  "terör rejimi İsrail'e karşı kendimizi savunma hakkına sahibiz" dedi.

Hamas açıklamasında; "milli vazifemiz, halkımızın çıkarlarını savunmak ve terör rejimi İsrail'in bombardımanlarına ve  saldırılarına karşı silahla karşılık vermektir"  ifadesine  yer verdi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun