Selman Cemal Haşikci Hadisesiyle İki Mesaj Verdi

Geçtiğimiz Salı günü Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu binasına girdikten sonra kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Haşikci ile ilgili tartışmalar sürüyor.

  • GİRİŞ06.10.2018 09:39:41
  • GÜNCELLEME06.10.2018 09:39:41
Selman Cemal Haşikci Hadisesiyle İki Mesaj Verdi

Rasthaber - Ünlü Arap gazeteci Abdulbari Atwan’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Rai Al Yevm haber sitesi de bugünkü başyazısında Haşikci olayını gündeme aldı.

Başyazıda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Cemal Haşikci hadisesiyle iki mesaj verdiği belirtildi.

Rai El Yevm’in başyazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İhvan ile ilişkileri olan Haşikci’yi alıkoyarak Muhammed Bin Selman tarafından Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ihanet edildiği kaydedilirken, bunun bir mesaj olduğu ifade edildi.

Başyazıda, ikinci mesajın da Suudlu muhaliflere verildiği, Haşikci’nin alıkonulmasıyla tüm Suudlu muhaliflere “her an kaçırılabilir veya suikasta uğrayabilirsiniz” denilmek istendiği yorumunda bulunuldu.

Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz salı günü saat 13.00 sularında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Cemal Haşikci hakkında izahat vermesi için Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji’yi bakanlığa çağırmış, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, El Khereiji ile görüşmüştü.

Haşikci’yle ilgili Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan da bir açıklama yapıldı. Başkonsolosluk, Haşikci’nin kaybolması ilgili olarak Türk yetkililerle iletişim ve koordinasyon içinde olunduğunu belirtti. Açıklamada “Haşikci’nin kayboluşuna dair detayların açıklığa kavuşturulması için kardeş Türk yetkililerle koordinasyon halindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun