Siyonist Rejimin Filistin Direniş Liderlerini Tehdit Etmesi

  • GİRİŞ24.11.2018 07:46:55
  • GÜNCELLEME24.11.2018 07:46:55
Siyonist Rejimin Filistin Direniş Liderlerini Tehdit Etmesi

Rasthaber - Siyonist rejim İskan bakanı Yoav Galant Gazze’deki Hamas lideri Yahya Sinvar’ı suikastla tehdit ederken Kudüs'ü işgal eden rejimin ekonomi ve sanayi bakanı Eli Cohen ise İslami direniş hareketin tüm liderlerine suikast düzenlenmesi ve evlerinin tahrip edilmesini istedi.

Siyonist rejim İskân Bakanı Yoav Galant, Gazze’deki Hamas lideri Yahya Sinvar’ı suikastla tehdit ederken, korsan rejim Siyasi ve Güvenlik İşlerinden Sorumlu Bakanlar Kurulu Üyesi Galant, ‘The Jerusalem Post’ gazetesinin düzenlediği konferansta, “Yahya Sinvar’ın sayılı günleri kaldı. Size söz veriyorum. Huzur evinde ölmeyecek” ifadelerini kullandı. Gallant, Gazze'de bir İsrail kampanyası olacağını ve Sinvar'ın 'rotasını yeniden hesaplasa iyi olacağını' belirtti.

 Siyonist rejimin Gazze şeridinde aldığı yenilgiler özellikle de bu rejimin son terör  saldırılarındaki başarısızlıkları,  yetkililerini şiddetle öfkelendirirken Başbakan Netanyahu kabinesini dağılma eşiğine kadar götürdü.  Bu yüzden siyonist rejim kendi terör saldırılarına yoğunluk kazandırarak Filistin halkının direnişi karşısında aldığı yenilgileri unutturmaya çalışıyor.

 İspanya basınında Publico gazetesi şöyle yazdı:  İsrail başbakanı Netanyahu Gazze şeridi halkı karşısında yenilgi tecrübesini dikkate alarak bu bölgede önceden hesaplanmış bir cinayet düşüncesindedir.

 Makalede korsan rejim Savaş bakanı Avigdor Lieberman'ın 11 Kasım gününde Başbakan Netanyahu'nun Dünya Savaşı  bitiminin Yüzüncü Yıl törenleri için Paris'te bulunduğu sırada, (Yahya Sinvar'ı) adam kaçırma operasyonunu tasarlayarak gerçekleştirdiğini yazdı.
 Arap dünyasının ünlü yorumcusu ve yazarı Abdulbari Atvan bu bağlamda Raialyoum  gazetesinde Kaleme aldığı yazıda  bazı anlatılanlara göre İsrail terörü timinin dinleme cihazı takmak ve Sinvar'a  suikast düzenleme planı hedeflediğini yazdı.

 Hamas yetkililerinden Yahya Sinvar’ın adı, Siyonistler için tam bir kabus sayılıyor,   Bunun sebebi ise Sinvar'ın  yüksek koordinasyon kabiliyeti ve siyonistlere karşı Gazze şeridini bir diğer Güney Lübnan’a çevirmesidir.
 
Avigdor liberman Yahya Sinvar'ı  kaçırarak Hamas komutanını siyonist rejim esirleri veya kendi askerlerin cesetleri ile takas etmeyi ayrıca Filistinlilerin büyük dönüş yürüyüşlerine son verme müzakerelerinde zafer kozu olarak kullanmayı  hedefliyordu.  Fakat siyonist rejimin Yahya Sinvar'i  kaçırmadaki başarısızlıkları, ardı ardına yenilgilere uğrayan bu rejim için geniş siyasi ve askeri sonuçları oldu.  Üstelik siyonist rejim savaş bakanı Avigdor Liberman’ın istifası ve bazı partiler ve kabine yetkililerinin  Netanyahu'nun koalisyon kabinesinden çekilme tehdidi ile  siyonist rejim kabinesi düşme tehlikesi ile karşı karşıya geldi.  

Filistin direnişi iletmek istediği mesaj ise işgalcilerin saldırısına  veya Asrın Anlaşması çerçevesinde Amerika başkanı Trump'ın komplosunda olduğu gibi Filistin meselesini unutturmaya çalıştıran her türlü komploya karşı bir set gibi dimdik ayakta duracağıdır. 
 
Filistin gelişmeleri Siyonistlerin Gazze şeridinde aldıkları yenilginin ardından onların direniş ve liderlerinden şiddetle korktuğunu,  savurdukları tehditlerin ise korku ve hüsranlarından kaynaklandığını  gösteriyor.  Siyonistler son komando operasyonlarında aldıkları yenilgiden şiddetle öfkelenmişler ayrıca Yahya Sinvar gibi direniş liderlerin  bu operasyonların başarısız olmasında etkili olduklarını ve de  Filistinlileri geri dönüş gösterilerine destek verdiklerinin bilincinde olan  Tel Aviv'i daha da şaşkın haldedirler. 

 Hamas lideri Yahya Sinvar  siyonist rejim ve bazı Arap ülkeleri arasında uzlaşma sürecine karşı tutum sergileyerek, Tel Aviv ve müttefiklerini de zor durumda bıraktı.  İşte bu da  siyonist rejimin kendisine yönelik tehditlerin yoğunlaşmasına sebep oldu.
 Tabii ki batılı yönetimler ve özellikle Amerika'nın siyonist rejime verdikleri destekler,  korsan rejimi işlediği cinayetlerde daha da küstahlaştırmıştır.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun