Trump Asrın Anlaşmasını Seçimlerde Netanyahu'nun Başarıyı Yakalaması İçin Kullanmak İstiyor

  • GİRİŞ03.01.2019 09:12:02
  • GÜNCELLEME03.01.2019 09:12:02
Trump Asrın Anlaşmasını Seçimlerde Netanyahu'nun Başarıyı Yakalaması İçin Kullanmak İstiyor

Rasthaber - Siyonist medya, Trump'ın Asrın Anlaşmasının detaylarını açıklama kararı alması ile İsrail'de seçim kampanyalarının başlamasının aynı zamana denk geldiğini duyurarak, Amerikan Başkanının bu eyleminin seçimlerde Netanyahu'nun başarısına yardımcı olacağını vurguladılar.

Qodsna'nın Filistin El Ahbariye haber ajansından naklettiği haberine göre; İsrail istihbarat birimlerine yakınlığıyla bilinen Debka haber sitesi şu haberi yayınladı: Amerikan Başkanı önümüzdeki şubat ve mart aylarında gerçekleştirilecek olan İsrail seçim kampanyalarında Asrın Anlaşmasının detaylarını duyurma konusunda ısrarcı. Bu adımın önümüzdeki seçimlerde Netanyahu'nun başarısına yardımcı olacağından emin.

Bu Siyonist medya organı, İsrailli bir yetkiliden şunları nakletti: Amerikan Başkanı,  danışmanlarının İsrail seçimlerinden önce Asrın Anlaşmasının duyurulmaması yönündeki görüşlerine karşı. Trump, danışmanlarına İsrail seçim kampanyaları gerçekleştirilirken bu projenin medyatik hale getirilmesi için talimat verdi. ABD Başkanı, bu konunun Netanyahu'nun yeniden İsrail'in Başbakanı olarak seçilmesine yardımcı olacağına inanıyor.

DEbka’nın haberine göre, Trump danışmanlarından Asrın Anlaşmasının detaylarını yayınlamak için hazır olmalarını istedi ve onların bu anlaşmanın duyurulmaması hakkındaki görüşlerine karşı çıktı. Bu adımı için üç gerekçe ileri sürdü.

Trump seçim kampanyaları yürütülürken Asrın Anlaşmasının duyurulmasının Netanyahu'ya başarılı olma noktasında yardımcı olacağına ve projeyi işgal toprakları sakinlerinin genel anlamda onaylayacağına inanıyor.

Bu adım için Trump'ın ikinci delili ise, yeni kurulacak İsrail hükümetinin ne zamana kadar devam edeceğinin öngörülebilir olmayışıdır.

Amerikan Başkanının diğer delili de şu; Asrın Anlaşmasının seçim kampanyaları esnasında duyurulması, İşgal toprakları sakinlerini (yani Siyonistleri) İsrail'in güvenlik ve dış politikalarının başarılı olduğuna ikna edecektir. Yine Arap ülkelerinin özellikle de petrol zengini Körfez ülkelerinin liderleri Asrın Anlaşmasının yayınlanmak üzere olduğunu anlayarak İsrail'e ziyaret düzenleyecekler ya da Netanyahu'yu başkentlerine davet edeceklerdir.

Debka’ya göre Trump, İsrail Başbakanını aldığı kararlarla ilgili olarak bilgilendiriyor. Çünkü Netanyahu'nun, Trump’ın Amerikan askerlerini Suriye'den çekme kararını duyurduğunda olduğu gibi gafil avlanmasını istemiyor.

kudusgunu

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun