Siyonist Rejim Şiddetini Arttırdı

  • GİRİŞ25.02.2019 07:50:22
  • GÜNCELLEME25.02.2019 07:50:22
Siyonist Rejim Şiddetini Arttırdı

Rasthaber - Filistin İnsan Hakları Merkezi-Mizan Cumartesi gece Gazze Şeridi'nde Filistinlilerin düzenledikleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşlerinde şimdiye dek 267 Filistinlinin şehit düştüğünü bildirdi.

Mizan İnsan Hakları Merkezinin raporuna göre Filistinli şehitler arasında 40 çocuk, iki kadın, 8 engelli, üç sağlık görevlisi ve iki basın mensubu de vardır. Bu yürüyüşlerde en az 27 bin Filistinli Siyonist Rejim İsrail askerlerinin kurşunları ile yaralanmıştır. Filistinlilerin Toprak Gününde başlayan gösterileri Korsan İsrail Rejiminin 30 Mart 1976'da Filistinlilerinin topraklarını kendi için zorla gasp ettikleri günün yıl dönümü dolayısı ile gerçekleştirilmektedir.

Filistinlilerin İşgalci Siyonist Rejim karşısında yeni intifada dalgası mahiyeti taşıyan ayrıca Amerika'nın Filistin ile ilgili komploları konusunda farkındalık yaratma ve İslam dünyasını bilinçlendirme doğrultusunda gerçekleşen Büyük Geri Dönüş Yürüyüşleri, Siyonist Rejim makamları ve onun bölgesel ve Batılı hamilerini endişelendirmiştir.

Bu konu ise bölgede ve özellikle de Filistin topraklarında Siyonist Rejim işgalciliğini kalıcılaştırma peşinde olan Korsan İsrail Rejimi ve onun en önemli hamisi yani Amerika'nın başarısızlığını açıkça gözler önüne sermektedir.

Geri dönüş yürüyüşleri şeklinde gerçekleşen Filistin halkının medeni direnişi, savunmasız Müslüman Filistin halkının Siyonist İsrail Rejimi askerlerinin en şiddetli ve en baskıcı tavırları ile karşı karşıya kaldıkları bir ortamda gerçekleşiyor.

Amerika, çocuk katili Siyonist Rejim ve bölgenin kimi Arap hakimlerinin uluslararası dengeleri, Yüzyılın Anlaşması ile Siyonist Rejim lehine çevirmek istediği bir dönemde, Filistinliler de Direnişin farklı kapasitelerine dayanarak, Filistin aleyhinde uygulanan komplolara karşı yeni bir cephe açıp Büyük Geri Dönüş Yürüyüşlerini düzenlemektedir.

Büyük Geri Dönüş Gösterilerinin en büyük getirilerinden biri de Filistin konusuna odaklanılmasıdır. Bir başka getiri ise uluslararası arenada 2007 yılından beri kuşatma altında olan Gazze Şeridi'nin konusuna dikkatlerin çekilmesidir.

Geri Dönüş Gösterisi Filistinlilerin Suudi Arabistan gibi Arap hakimlerinin ortaya attığı çözümlerden yana olmadığı mesajını uluslararası topluma vermiştir. Suudi makamları Filistinlilerin Siyonist Rejimi ile uzlaşmayı kabul etmeleri gerektiğine vurgu yaparken bu husustaki sinsi anlaşmalara boyun eğip sessiz sedasız bir kenara çekilmelerini istiyor.

Ancak Filistinlilerin bu komplolara tepkisi, onların Siyonist Rejimi ile uzlaşma zilletini kabul etmeyeceğini, sessiz bir şekilde kenara çekilmeyeceklerini, Arap hakimlerinin Filistinlilerin geleceğini ve kaderini Siyonist Rejimin ellerine vermesini beklemeyeceğini gösterdi.

Burada dikkat edilmesi nokta Korsan İsrail Rejiminin Geri Dönüş Göstericilerine karşı şiddetinin artmasının bu hareketi durdurmayacağı, hatta tam tersine bu hareketin Ürdün Nehri Batı Yakası bölgesine yayılmasına da neden olmasıdır. Böylece Geri Dönüş Gösterileri Filistinlilerin Siyonistlere karşı itirazları ve mücadelesinin dinamosu haline geldi.

Gazze Şeridi'ndeki Büyük Geri Dönüş Yürüyüşleri, sürdürülmesi gereken bir mücadele olarak günden güne daha da geniş boyutlara ulaşırken, Filistin milletinin topraklarının işgalden kurtulması, avare Filistinlilerin anayurtlarına geri dönmesi ve Gazze kuşatmasının kaldırılması gibi ulvi hedefler doğrultusunda etkin bir adım sayılır.

Bu arada ele alınacak başka önemli bir konu da uluslararası çevrelerin Siyonist Rejim güçlerinin Filistin halkının barışçıl gösterilerini bastırmasına ve bu Müslüman halka karşı sergilediği şiddete sessiz kalması ve pasif davranmasıdır. Böyle bir tutum çocuk katili İsrail Rejiminin daha da küstahlaşmasına yol açmıştır.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun