RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hz. Ali’nin (a.s) Şehadet Yıldönümü

Hz. Ali’nin (a.s) Şehadet Yıldönümü
17.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER ailesi olarak Hz. Ali (as) şehadet yıl dönümü  münasebeti ile başta İmam-ı Zaman’a (a.f) , tüm ehlibeyt aşıklarına ve dünya müslümanlarına başsağlığı dileriz.

40. Hicri Kameri (661. Miladi) Mübarek Ramazan ayının 19. günü, Hz. Ali (a.s) sahur vakti Kufe Camisine giderek sabah namazını kıldığı bir sırada Hariciler  Fırkasına mensup İbni Mülcem Muradi’nin zehirli kılıcıyla mübarek alnından darbe alarak yaralanmış ve en büyük arzularından olan Allah yolunda şehadet makamına nail olup, iki gün sonra şehit olmuştur.

Hz. Ali’nin (a.s) şehadeti İslam dini ve Müslümanlara telafisi mümkün olmayan darbeler indirmiştir. O eşsiz, kamil insanın kısa süren hilafet dönemi, yaşam tarzı ve değerli sohbetleri aradan asırlar geçmesine rağmen, parlak bir nur misali adalet ve hakikat talep insanlara yol göstermektedir.

Hz. Ali’nin (a.s) kısa hilafeti dönemindeki hutbeleri, sohbetleri ve mektuplarının toplandığı Nehcul Belağa eşsiz bir kitaptır. Peygemberin (s.a.v)  en sevdiği insan olan ve müminler kardeşleşirken kendisine “kardeş” olma şerefine kavuşan Müminler Emiri İmam Ali’nin (a.s) yaşamı kesinlikle beşeriyetin şimdiye kadarki hayatı boyunca tecrübe etmiş olduğu en iyi yaşam tarzlarından biridir. İmam Ali’nin (a.s) hayat tarzı ,Hz Muhammed’den (s.a.v) sonra, en hakiki, en ilahi bir sembolü ve yeryüzünde kendilerine ilahi halife anlamını taşıyan insan ismini bırakmaya layık olan pek az kimselerden biri sayılan kamil bir insanın hayat tarzıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER