RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İmam Humeyni Bağdat’ta Düzenlenen Törende Anıldı

İmam Humeyni Bağdat’ta Düzenlenen Törende Anıldı
04.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Irak Ulusal Koalisyon Lideri Ammar Hekim, İmam Humeyni’nin vefatı nedeni ile Bağdat’ta düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İmam Humeyni’nin sadece İran’ı düşünmediği, tüm İslam dünyası ve beşeriyeti düşündüğünü belirtti.

Seyid Ammr el Hekim dün; İran’ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi, bazı hükümet yetkilileri, Haşd-i Şaabi komutanları, Şii ve ehli Sünnet din adamlarının katılımı ile düzenlenen törende, İslam inkılabı rehberinin de İmam Humeyni yolunda devam ettiğine işaretle direniş ekonomisi, iç güvenliğin güçlendirilmesi, dünya güçleri ile güç konumundan müzakere edilmesi gibi bazı konuların İslam inkılabı rehberinin önemle vurguladığı tavsiyelerinden olduğunu, bunun ise rahmetli İmam’ın düşüncesinden kaynaklandığını söyledi.

Parstodayın verdiği haberde; Irak’ta bulunan Yemen Ensarullah siyasi büro üyesi Muhammed el-İmeni de İmam Humeyni, adının anıldığı yerde tüm düşüncelerin Kudüs ve Filistin meselesinin canlandırdığını söyledi.

Irak Faili Kürtler lideri de törende günümüzde İslam dünyasının karşı karşıya olduğu sorunlara karşı sadece rahmetli İmam’ın düşünce ve izlediği yol ile mücadele edilebileceğini belirtti.

Irak’ta her yıl İmam Humeyni’nin vefatı münasebeti ile Iraklı çeşitli kurumlar, halk ve tanınan şahsiyetlerin katılımı ile anma merasimi düzenleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER