RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Fatimiyun Tugayları Kasım Süleymani İle Şükür Namazı Kıldı/FOTO

Fatimiyun Tugayları Kasım Süleymani İle Şükür Namazı Kıldı/FOTO
12.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Afganistanlı Harem Savunucuları düzenledikleri operasyonun devamında Suriye-Irak sınırına ulaştı ve General Kasım Süleymani ile birlikte şükür namazı kıldılar.

Afganistanlı harem savunucusu olan “Fatimiyyun Tugayları” düzenledikleri operasyonun devamında geçen ay Irak-Suriye sınırına doğru harekete başladılar.
Fatimiyyun Tugayları ve direniş kuvvetleri gösterdikleri yoğun çaba sonucu, iki gün önce Amerikan hava savunma hattını geçerek Irak-Suriye sınırına ulaşmayı başardılar.

Fatimiyun Tugayı askerleri General Süleymani ile birlikte Irak-Suriye sınırında namaz kılarken Irak ile Suriye arasında yaklaşık 600 km’lik ortak sınır bulunmaktadır ve Musul operasyonundan önce, IŞİD terör örgütü bu sınır bölgesi 400 km’sini ele geçirmişti.

Irak’tan Suriye sınırına kadar kaydedilen ilerleme aslında IŞİD terör örgütünün Musul’un doğusundan tamamen çıkarılması anlamına gelmektedir. Irak-Suriye sınırına ulaşılmasıyla, IŞİD terör örgütünün Suriye topraklarıyla olan bağı tamamen kopmuştur.

Şuan Amerika ve desteklediği örgütler ile Suriye Ordusu ve müttefikleri arasında, Suriye’nin güney sınırına kimin sahip olacağı konusunda ciddi çatışmalar yaşanmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • asç ;

  Rabbimiz, sahibimiz, malikimiz
  Ondan başka ilah olmayan ilahimiz
  Ondan başka veli olmayan veliyyimiz! sana ve bize düşman ve şeytana dost zalimlara azgınlara ve işbirlikçi han münafıklara karşı müminlere yardım et eğer sen bize yardım etsen kimse bizi mağlup etmez en iyi veli ve dost en yüce yardımcı sensın
  Allahumme selli ala muhammed ve ala ali muhammed ve accililferec

  12.06.2017 14:12
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER