RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İran: Füze Operasyonu İran’ın Teröristlere Sadece Küçük Bir Uyarısıdır

İran: Füze Operasyonu İran’ın Teröristlere Sadece Küçük Bir Uyarısıdır
19.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, İran basınına yaptığı açıklamada; Devrim Muhafızlarının dün akşam gerçekleştirdiği füze operasyonunun detaylarını anlattı.

Şerif’in verdiği bilgilere göre; 650 ile 700 km’lik mesafede olan hedefleri vuran 6 Balistik Füzenin kullanıldığı dün akşamki operasyona “Leylet’ül-Gadr” ismi verilmiştir. Elde edilen bilgilere göre, IŞİD karşıtı füze operasyonunda tam başarı sağlanmıştır. Böylece Devrim Muhafızları’nın füzeleri, IŞİD terör örgütünün Deyrizor konumlu komuta merkeziyle cephanesini yerle bir etti .

Şerif; “Kullandığımız füzeler çok güçlü füzelerdir ve Suriye’nin Deyrizor bölgesini hedef aldığımız bu operasyonda; düşmanın komutanlık merkezleri, depoları ve lojistik merkezlerini vurduk.Yapılan bu operasyonlar, tüm İran halkının birliğini temsil ediyor” dedi.

Devrim Muhafızları Sözcüsü, “bu operasyonu teröristlerin geçen hafta Tahran’da gerçekleştirdiği eylemlere cevap anlamı taşıdığını açıklayarak, bu füzeler Irak semasından geçerek Suriye topraklarında hedeflerini vurmuşlardır.Bu operasyon İran’ın düşmanlara vereceği cezalandırma işleminin sadece küçük bir parçasıdır. Bu füzeler fırlatılmadan önce Suriye ve Irak devletleri ile koordine yapılmıştır” şeklinde konuştu. 

Şerif; “Füzelerin isminin Zülfikar olduğunu açıklayarak, füzelerin hedefe ulaştığı anların kaliteli görüntüleri elimizde vardır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER