RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD’e Destek Tweetleri En Çok Hangi Ülkeden Atılmış

IŞİD’e Destek Tweetleri En Çok Hangi Ülkeden Atılmış
11.06.2017 © RAST HABER

ABD Başkanı Trump’ın Arabistan ziyareti ve ardından Arap ülkeleri arasında yaşanan Katar krizi terör örgütlerine destek veren ülkeleri gündeme taşıdı.

İlk başta 4 Arap ülkesi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve BAE’nin Katar’ı teröre maddi destek vermekle suçlaması ve Katar’la olan tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri ve ABD Başkan’ı Trupm’ın; “Arabistan ziyaretimde teröre maddi destek verilmesini engelleyeceğim” yönünde açıklama yapması ve Katar’ı teröre destek veren bir ülke olarak adlandırması hangi ülkelerin teröre destek verdiği tartışmalarını br anda tırmandırdı. Özellikle Irak ve Suriye’de IŞİD terör örgütüne destek vermede yarışan ülkeler birbirlerini suçlamaya başladı.

Brookings Institute’nin yayınladığı araştırma sonucu en çok hangi ülkelerin IŞİD’e destek verdiğini gözler önüne sermekte.

Yayınlanan araştırma; 2015 yılında en çok hangi ülkede IŞİD taraftarı tweet atıldığını göstermektedir. Buna göre; 2015’de IŞİD taraftarı en çok tweet Suudi Arabistan’dan atılmış gözüküyor. IŞİD taraftarı tweetlerin atıldığı ülkelerden Arabistan’ı, Suriye, Irak, ABD, Mısır, Kuveyt, Türkiye, İsrail, Lübnan, İngiltere ve Tunus takip ediyor.

saudi arabia vs isis ile ilgili görsel sonucu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER