RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İslam Dünyası Dünya Emperyalizmine Karşı Uyanık Olmalıdır

Tahran cuma namazı hatibi, müslüman milletler ve İslam dünyasının dünya emperyalizminin siyasetleri karşısında son derece uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

İslam Dünyası Dünya Emperyalizmine Karşı Uyanık Olmalıdır
03.06.2017 © RAST HABER

Ayetullah Muhammed İmami Kaşani,  bu hafta Tahran cuma namazı hutbelerinde, Amerikan başkanı Trump’ın Arabistan ve Ortadoğu bölgesi ülkelerine ziyareti ve ABD’nin onbinlerce masum insanın katili Suudi rejimine yüzmilyarlarca dolarlık silah satışına temas ederek;İslam ümmetinin, bölgede Suudi rejiminin taşeronluğuyla, Amerika ve siyonist İsrail’in siyasetleri karşısında son derece dikkatli olması ve zulümlere karşı direnmesi gerektiğini söyledi.

Kaşani, İslam ülkelerine hitaben, Amerikan yönetiminin ve özellikle de Trump’ın, Suudi rejimi ve ırkçı İsrail rejimiyle koordine içinde Yemen, Bahreyn, Suriye, Filistin ve Afganistan’da  masum insanları öldürdüklerini belirterek, İslam ülkelerinin  Amerika ve Suudilerin ipiyle kuyuya inmemeleri gerektiğini söyledi.

Ayetullah Kaşani, bölgede bazı ülkelerin Suudi rejimi ve Amerika’nın siyasetlerini takip etmesine de işaretle, sözkonusu Arap ve İslam ülkelerinin geleceğinin Amerika ve Suudilerin siyasetlerine bağlı olduğu sürece  zilletten başka bir sonuç olmayacağını söyledi.

Tahran cuma namazı hatibi, rahmetli İmam Humeyni’nin vefatının 28.yıldönümüne de işaretle, İmam Humeyni’nin gerçek İslam’ı dünyaya tanıttığını belirterek, İslam sancağını dünyada yükselttiğini ve bu durumun dünya emperyalizminin  öfkesine neden olduğunu söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER