ABD'nin Derdi İran'daki Füzeler Değil Bağımsız İslam Anlayışı

  • GİRİŞ26.05.2018 09:43:39
  • GÜNCELLEME26.05.2018 09:43:39
ABD'nin Derdi İran'daki Füzeler Değil Bağımsız İslam Anlayışı

Rasthaber - Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah İmami Kaşani, "Düşman her daim sizin ekonomi ile güvenlik konularında sorun yaşamanızı istiyor, bu yüzden de doğru yaşamanın yolu onlara bağlı kalma yerine ülke içindeki özgür ve eğitimli gençlere güvenmek" ifadelerinde bulundu.

Trump'ın anlaşmadan çekildiğine işaret eden Ayetullah İmami Kaşani sözlerini şöyle sürdürdü: ABD'nin insan olmayan Başkanı'nn anlaşmayı herkese göstererek şöyle böyle yaptık dediğini hepimiz gördük; işte bu hasım anlamına gelir. Allah Kur'an-ı Kerim'de bunlara hitap ederek size ölüm olsun diyor.

Tahran Cuma Namazı Hatibi konuşmalarının bir diğer kısmında ise "ABD'nin nezaketsiz Dışişleri Bakanı'nın füze programımız konusunda konuşma yapması aslında onların derdinin füze değil din oduğunu gösteriyor. Bunlar İslam dolayısıyla sinirli, zira İslam'ın bağımsız olarak gençleri eğittiğini görüyorlar. Onlar Suudi yönetimi gibi liderlerin peşindeler" diye konuştu.

Ayetullah İmami Kaşani ilaveten şöyle dedi: Tüm silahları bir kenara bırakıp Filistin'de de olduğu gibi sadece taşla kendimizi savunursak bizi rahat bırakacaklar mı? Tabii ki hayır...

mehr

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun