ABD Çökmek Üzere

  • GİRİŞ02.06.2018 23:15:46
  • GÜNCELLEME02.06.2018 23:15:46
ABD Çökmek Üzere

Rasthaber - Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Hüccet'ül İslam Muhammed Hasan Abutorabifard, ABD'nin İslam ile Müslümanların büyük bir düşmanı olduğunu bildirerek, "ABD'nin bölgedeki müttefikleri hangi yollardan iktidara ulaşıp İslam ümmetine karşı cinayet işlediklerini dikkate almamız lazım" ifadelerinde bulundu.

İsrail'in 50 yıl önce 6 günlük bir savaşla Müslüman ülkelere saldırı yaptığını belirten Abutorabifard şöyle dedi: Kudüs'ü işgal ettikten sonra ateşkes ilan ettiler ve ardından da İslam dünyasının sessizliğine tanık olduk. Onlar ilaveten 33 günlük bir savaşta da Lübnan'a saldırı düzenlemeye kalkıştı fakat bunun sonucu ise İslam ümmetinin lehine işledi.

İran'ın halihazırdaki gücünün her zamandan daha fazla olduğunu bildiren Tahran Cuma Namazı hatibi, "Bizim savunma gücümüz tam anlamıyla önleyicidir. Günümüzde ise sahip olduğumuz eşsiz bir birlik ve üstün küresel konumumuz ile ABD'nin karşısında dimdik durmaktayız" diye konuştu.

Abutorabifard, ABD'nin küresel politikalarının dünya üzerindeki güçlerin nefretini topladığını kaydederek şöyle dedi: ABD artık birer cani olarak tanımlanır. Dünyanın dört bir tarafında işlediği cinayetler ise onlar için kara bir dosya oluşturmuştur. Bir sürü iç ve dış sorun ile karşı karşıya olan Amerika'nın çöküşüne tanık olmaktayız.

mehr

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun