RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Katar Krizinde Suudi Arabistan Geri Adım Attı

Katar Krizinde Suudi Arabistan Geri Adım Attı
13.06.2017 © RAST HABER
Katar’a yönelik ablukanın başını çeken Suudi Arabistan, ‘insani kriz’ eleştirilerinin ardından geri adım sinyali verdi. Suudi Dışişleri bakanı, gıda ve sağlık konularında ‘ihtiyaç olursa’ ambargoyu yumuşatabileceklerini söyledi.

Katar’a Suudi Arabistan liderliğinde ‘teröre destek’ gerekçesiyle dayatılan diplomatik ve ekonomik ablukada ilk yumuşama sinyali geldi. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, gerekirse gıda ve tıbbi yardım gönderebileceklerini söyledi.

Cubeyir, ablukadan bir hafta sonra Sky News Arabiya’ya yaptığı açıklamada, ‘ihtiyaç halinde Katar’a tıbbi destek ve gıda temin etmeye hazır olduklarını’ duyurdu.

Cubeyir, Katar’a karşı alınan önlemleri ‘abluka’ değil, ‘boykot’ olarak değerlendirmeyi tercih ettiklerini ve hükümetinin ‘egemenlik haklarını’ kullandığını söyledi. 

ajanslar

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • MALCOLM-XX ;

    Katar’a yönelik ablukanın başını çeken Suudi Arabistan, ‘insani kriz’ eleştirilerinin ardından geri adım sinyali verdi.

    —————-

    ARABİSTAN VAHŞİLİĞİ, İNSANİ KRİZİ FİLAN ÖNEMSEYECEK YAPIDA BİR ÜLKE DEĞİLDİR ; YEMEN VE BAHREYN VE SURİYE’DE BUNU ASLA GÖREMEDİK , GÖRMEDİK, ONU GEÇİNİZ LÜTFEN ; BÖLGEDE OLUŞAN VE GÜÇLENME EĞİLİMİ GÖSTEREN ABD, İSRAİL VE ARABİSTAN CEPHESİNE KARŞI BİRLİK VE DAYANIŞMA EĞİLİMİNİ GÜÇLENDİRMESİNDEN VE BU KARŞI CEPHEYİ SAĞLAMLAŞTIRMASINDAN KORKULDUĞU İÇİN ABD’NİN TALİMATIYLA GERİ ADIM SİNYALLERİ GELMEYE BAŞLADI !!!…

    14.06.2017 08:45
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER