RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Kılıçdaroğlu: İnatla Adalet İçin Yürüyeceğim!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülük ettiği tarihi Adalet Yürüyüşü’nün beşinci gün etabı saat 09:00’da Kızılcahamam Orman Deposu mevkisinden başladı. Beşinci gün konuşmasında örgütüne ‘tahriklere kapılmayın’ mesajı veren Kılıçdaroğlu “Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Canları sağolsun. Ben inatla adalet için yürüyeceğim. 80 milyon için…” dedi.

Kılıçdaroğlu: İnatla Adalet İçin Yürüyeceğim!
19.06.2017 © RAST HABER

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 5. gününe, Kızılcahamam Orman Deposu mevkisinden başladı. Kılıçdaroğlu, “Son derece memnunum. Adalet kavramına verdiğimiz önemi, artık bütün dünya biliyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Bize saldırılar olabilir. Bizi eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır” dedi.

​Yürüyüş öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Son derece memnunum. Adalet kavramına verdiğimiz önemi, artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz, herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak ve hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz. Kimseye kötü söz söylemiyoruz. Kimseye yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada, kardeşçe yaşamasını istiyoruz. 80 milyon, bir arada ve huzur içinde yaşasın. Hepimizin istediği bu” diye konuştu.

‘BİR YERDE İNSAN VARSA ADALET DE OLMAK ZORUNDA’

Adalet için yürüdüklerini vurgulayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bize saldırılar olabilir. Bizi eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim; 80 milyon için. Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip, geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir; ‘Bu insanlar, bu yağmurun altında niye yürüyor?’ Onlara şunu söylemek isterim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  ŞİMDİ BU BİR ‘ADALET’ YÜRÜYÜŞÜ MÜDÜR GERÇEKTEN ?!

  KEŞKE ÖYLE OLSAYDI !

  1- ADALETİ NEDEN ÖNCEDEN ATATÜRKÇÜ SUBAYLAR GÜNAHSIZ YERE KUMPAS KURULUP, YARGILANIRKEN VE AİLELERİ DE PER PERİŞAN EDİLİRKEN HATIRLAMADINIZ DA, ŞİMDİ NEDEN ACİLEN HATIRLAMA GEREĞİ DUYDUNUZ ACABA ?!
  2- GECİKEN ADALET, ADALET OLMADIĞI GİBİ, GECİKEN HATIRLAMA DA GERÇEK VE DOSDOĞRU BİR HATIRLAMA OLUR MU SİZCE ?! ADALETİ ‘AN’LICA HATIRLAMA VE HAKLI TAVRI DA, ZAMANINDA KOYMA İBADETİNİN KAZASI OLUR MU SİZCE ?!
  3- AYRICA ÖNCELERİ, YAPILAN HAKSIZLIKLARA KARŞI, ZAMANINDA ÇOKÇA HAKLI BİR DİRENİŞ TAVIRLARI BAŞLATMIŞTINIZ AMA MAALESEF ARKASINI GETİREMEDİNİZ VE DAHA O ZAMANDAN HALK NEZDİNDEKİ TÜM AĞIRLIĞINIZI VE TÜM İNANDIRICILIĞINIZI YİTİRMİŞTİNİZ, YAZIK !
  SEÇİM SONRASI MECLİS AÇILDIĞINDA YEMİN ETMEYEREK, AKP’NİN HAKSIZ TUTUMUNU PROTESTO ETMEKTEN GERİ ADIM ATTIĞINIZ VE DAHA SONRADAN DA KAMUOYUNA DEKLARE ETTİĞİNİZ, DUYURDUĞUNUZ O ‘KAÇAK SARAY’I ZİYARET ETMEYECEĞİZ’ŞEKLİNDEKİ O ONURLU KARARINIZI, HALKIN VİCDANINDA YİNE KENDİNİZ ÇİĞNEMİŞ OLDUĞUNUZU BİR HATIRLAYABİLİR MİSİNİZ LÜTFEN !

  20.06.2017 01:53
 • MALCOLM-XX ;

  ÜLKEYİ MAALESEF BU LİDERLİK TUTARSIZLIKLARINIZLA, BU AKTİF/PASİF DESTEKLERİNİZLE, İŞBİRLİĞİ HALİNDE VE , ”ALLAH BÖYLE EKMEKLİK MUHALEFETİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN ” SÖZLERİNİ DE BİRİLERİNE SÖYLETEREK, ÜLKEYİ EL BİRLİĞİYLE BUGÜNLERE GETİRDİNİZ NE YAZIK Kİ ! …

  AMERİKANCI VE NATO’CU BİR SOL GÖRÜNÜMLÜ CHP LİDERİ, ÜLKEYİ MAALESEF AMERİKANCI ADALET İSTENEN BİR ÜLKE HALİNE GETİRDİ !

  ESKİDEN ÜLKEDE İYİ KÖTÜ ADALET VARDI, AMA HER SEÇİMDE YÜKSEK TOLERANSLARIYLA AKP’NİN SİYASETEN ÖNÜNÜ AÇAN CHP YÖNETİMLERİ , ÜLKEYİ ŞİMDİLERDE ADALET ARAR HALE GETİRDİLER, ONURLU SOLCULUĞA HİÇ DE YAKIŞMAYAN BU AMERİKANCI TUTUMLARIYLA NE YAZIK Kİ !…

  GERÇİ BUGÜN GELİNEN TÜRKİYE’DE ESKİDEN BULUNMAYAN HEM ‘ADALET’İ VE HEM DE KALKINMASI VAR, YANİ ADALET VE KALKINMASI OLAN PARTİSİ VAR FAZLADAN (!) …

  AKP, CHP’NİN BAYKAL’INA VE SONRADAN DA KILIÇDAROĞLU’NA ÇOK ŞEY BORÇLU, ÇOK ŞEY ; BİLİRLERSE TABİİ Kİ !!!…

  AKP’Lİ YÖNETİMLER BU KONUDA ÇOK NANKÖRDÜRLER DE O BAKIMDAN

  20.06.2017 02:37
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER