RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Ortadoğu Şii-Sünni Savaşının İçine Çekiliyor

Ortadoğu Şii-Sünni Savaşının İçine Çekiliyor
06.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER – Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, Arap coğrafyasında baş gösteren Katar krizine değindi.

Karamollaoğlu, hükümetin bu süreçte Katar’a yönelik tutumunu eleştirdi.

‘SÜREÇ BÜTÜN COĞRAFYAYA ZARAR VERİR’

SP lideri, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sadece Türkiye’miz değil, İslam dünyası da hoşgörü, huzur ve sükunetin ayı Ramazan’da tam tersine öfke, çatışma ve kavganın kurbanı oluyor. Buna şimdi bir de Katar krizi eklendi. Biz öncelikle her zaman olduğu gibi sağduyu çağrımızı yineliyoruz. İslam dünyasının derdinin bini aştığı bir dönemde bu süreç sadece Suud’a, Katar’a ya da Körfez ülkelerine değil, bütün coğrafyaya zarar verir. Katar’la birlikte oluşturmak istenen süreç telafisi imkansız sonuçlar doğurur.”

‘İSLAM DÜNYASI ÜZERİNDE SİNSİ BİR OYUN OYNANIYOR’

Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Neymiş efendim, gerekçe Katar teröre destek veriyormuş da, şuymuş da buymuş da… Bunları boşverin. Bu işin bir tane gerçeği, bir tek gerekçesi var, o da İslam dünyası üzerinde çok tehlikeli ve çok sinsi bir oyun oynanıyor. Ortadoğu mezhep farklılıkları üzerinden tahrik edilerek bir ‘Şii-Sünni’ savaşının içine çekilmeye çalışılıyor. Bu oyuna düşmemeliyiz. Bölgemizde yaşanacak bir mezhep çatışması, İslam dünyasının ortaçağı olur. Bu süreçte atılacak yanlış bir adım, Müslümanların değil, Siyonizmin emellerine hizmet eder.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER