RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Oyun Kurucular, Aktörler ve Figüranlar

Oyun Kurucular, Aktörler ve Figüranlar
05.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Özelde Batı Asya (Ortadoğu) ve Batı Asya gelişmeleri üzerinden genelde tüm dünya sancılı bir dönemden geçiyor. Bu sancının bir doğum işareti olduğu ve nihayetinde öncelikle bölgesel ve buna bağlı olarak küresel yeni bir düzen açığa çıkaracağını söylemek için de kahin ya da bilge olmaya gerek yok. Zira zehirli bir kasırga olduğu sonradan anlaşılan sözde “Arap Baharı” fitilinin ateşlendiği günden bu yana geçen on yıllık süreçte Ortadoğu’da neredeyse yüzyıla yayılması gereken bir değişim dönüşüm yaşandı.

İşte bu noktada ilk olarak: “Acaba Ortadoğu’da yaşanmakta olan değişim dönüşümün “oyun kurucusu ya da kurucuları”, kurgulanan bölgesel hatta küresel bu planların sahnelenmesinde rol sahibi olan “aktörler” ve planları sahaya indiren taşeronlar yani “figüranlar” kimlerdir?” ve ikinci olarak ta: “Acaba hangi oyun kurucunun planı diğerlerine baskın gelecek? Ve öncelikle Batı Asya (Ortadoğu) ardından da bölgesel bu gelişmelerin tetiklemesi ile küresel olarak nasıl bir düzen / denge açığa çıkacak?” sorularının cevaplarını aramak elzem hale geliyor.

>>YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ<<

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Müyesser Yıldız
  “Kürdistan’ı kurabilirsiniz… Yeter ki, bizi taciz etmeyin!”

  ”… Trump öncesi ve sonrası söylem değişikliği ortada. Suriye’nin kuzeyinde bir “terör devleti veya terör koridoruna” kesinlikle karşıydık. “Bizi taciz etmesinler” noktasına gelindi.

  Ehlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA – Trump öncesi ve sonrası söylem değişikliği ortada. Suriye’nin kuzeyinde bir “terör devleti veya terör koridoruna” kesinlikle karşıydık. “Bizi taciz etmesinler” noktasına gelindi.

  Erdoğan 16 Mayıs’ta Trump’la buluşmadan önce, Obama’nın PYD/YPG konusunda kendisini kandırdığını, Obama dönemi kalıntısı askerlerin Trump’ı da etkilediğini anlatıp, “Halen ABD’de bir geçiş süreci yaşanıyor. Trump’la yeni bir dönemin başlayacağına inanıyorum. Bu ziyaret, bir yeni milat olacak inşallah” dedi ve “nokta koymaya” gitti.

  Erdoğan’ın geçmişteki, “Suriye’nin kuzeyinde Irak benzeri bir oluşuma izin vermeyiz” sözlerini bir yana bırakıp, Trump ziyareti öncesi birkaç açıklamasını hatırlatalım. …”

  ————–

  AKP’NİN YILLARDIR SÜRDÜREGELDİĞİ VE BUNDAN SONRA DA SÜRDÜREGİDECEĞİĞİ TUTARLILIK VE GÜVENİLİRLİK DAHA DOĞRUSU ASLA KENDİSİNE GÜVENİLMEZLİK YAPISI VE GİDİŞATI BUDUR MAALESEF !!!

  KENDİ KONUM VE ÇIKARINDAN BAŞKA (ASLINDA ALLAH KATINDA RAĞBETLİ VE DESTEKLİ BİR YAPININ, KENDİ YÜKSEK ÇIKARI DA, ASLA BU OPORTÜNİST TAVIR DEĞİLDİR !) , TÜRKİYE VE BÖLGE ÇIKARLARINI ASLA GÖZETMEYEN TAM BİR OPORTÜNİST KAFA YAPISI – KENDİNİ KAYBETMEYE MAHKUM ETMİŞ BİR ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYADIR ŞU ANDA TÜM TÜRKİYE VE DÜNYA KAMUOYU GERÇEKTEN – İBRET NOKTALARI ÇIKARILMAK ÜZERE TABİİ Kİ !!!…

  05.06.2017 10:51
 • MALCOLM-XX ;

  BU İBRETLİK KÖTÜ AKIBETTEN AKP KARANLIK ZİHNİYETİNİ KURTARACAK TEK AYDINLIK TÜRKİYE GÜCÜ OLARAK VP İLERİCİLERİNİ GÖRÜYORUM O DA, TÜRK HALKININ VE BÖLGENİN YÜCE ORTAK ÇIKARLARI HATIRINA , HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ YARDIM EDERLERSE ANCAK KURTULABİLİR BU KARANLIK VE OPORTÜNİST AKP ZİHNİYETİ ; YOKSA , ALLAH VE İYİ, ADİL KUL KATINDA ÇOKTAN YOKLUĞA VE DERBEDERLİĞE MAHKUM EDİLMİŞ DURUMDADIR ! ÇOK ÇOK ÖNEMLE BİLİNE !!!…

  05.06.2017 10:58
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER