RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Parasını Bankada Unutan 654 Bin Kişi İçin Son 3 Gün

Bankadaki parasını çekmeyi unutan ve sigorta şirketlerinde parasını bırakan 654 bin 761 kişinin paralarını çekmesi için son 3 güne girildi.

Parasını Bankada Unutan 654 Bin Kişi İçin Son 3 Gün
12.06.2017 © RAST HABER

Banka ve sigorta şirketlerinden 15 Haziran 2017’ye kadar unuttuğu parayı tahsil edemeyen vatandaşların parası ya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ya da Güvence Hesabı’na devredilecek.

Yeni Şafak‘ta yer alan habere göre, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi ve herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi oluyor. Hayat poliçesinde biriken parası ile aracından dolayı alması gereken hasar alacağını sigorta şirketlerinde bırakanların parası da aranmazsa Güvence Hesabı’na devrediliyor.

Bu yıl, TMSF’ye ön bildirimi yapılan 528 bin 876 hesap bulunurken, Güvence Hesabı verilerine göre aynı dönemde 125 bin 885 kişi de sigortadaki parasını arayıp sormadı. Zaman aşımına uğramış hesapları olduğunu öğrenenler, bu hesapları kapatabilmek için 15 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili banka şubelerine veya genel müdürlüklerine kimlik kartı ile başvurabilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • murat ;

    devlet alacaklı olduğu zaman vatandaşa ulaşıp cezayı faiziyle kesmesini çok iyi biliyor ama ödemeye gelince vatandaşa gidip “gel şu bankada şu kadar paran var al” demiyor…

    12.06.2017 11:23
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER