Şansal Büyüka Galatasaray'ın Yeni Transferini Değerlendirdi

Ünlü futbol yorumcusu Galatasaray'ın 21 yaşındaki yeni transferi Henry Onyekuru'yu değerlendirdi.

  • GİRİŞ12.07.2018 08:48:07
  • GÜNCELLEME12.07.2018 08:48:07
Şansal Büyüka Galatasaray'ın Yeni Transferini Değerlendirdi

Rasthaber - Büyüka, ''Galatasaray, Henry Onyekuru ile anlaşınca çeşitli kaynaklardan uzunca süre izledim. Bu görüntüler beni yanıltmıyorsa, “Galatasaray’a bir fırtına geliyor.” Rodrigues kadar hızlı, Rodrigues’den daha iyi adam geçiyor. Ancak şutlarının Rodrigues kadar etkili olduğunu söyleyemem'' ifadelerini kullandı.

Bizim kulüpler yıllarca önlerine konan kasetlerden futbolcu izleyip aldılar. Sonuç hüsran… Bir futbolcunun maçta en çarpıcı pozisyonlarını toplayıp arka arkaya bağladın mı, her futbolcudan bir Messi, bir Ronaldo çıkıyor. Bu bakımdan kasetten futbolcu izlerken temkinli olmaya çalışırım.

Galatasaray, Henry Onyekuru ile anlaşınca Nijeryalı oyuncunun görüntülerinden ve çeşitli kaynaklardan uzunca süre izleme yaptım. Bu görüntüler beni yanıltmıyorsa, “Galatasaray'a bir fırtına geliyor.” Yanılma payımı da kabul ederek benim gözümden Onyekuru…

– Süper çabuk, süper hızlı, süper hareketli, süper yetenekli…

– Bire bir pozisyonlarda adeta rakibin içinden geçiyor.

– İki bileği de aşırı kıvrak… Çok kısa sürede öyle çalımlar atıyor ki, rakibi bile şaşırıyor.

– Sanki futbol kitabında yan pas yok gibi… Sürekli dikine oynuyor.

– Genellikle iki kenarda oynuyor. Ama kenardan içeri girip şut atmayı seviyor.

– Karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda topu kaleciye nişanlamıyor. Ya topun altına girip kalecinin üstünden vuruyor ya da direk köşelerine bırakıyor.

– İki ayağını da kullanıyor.

– Penaltıları attığına göre, takım kendisine güveniyor.

– Takımdaşlık duygusu ve yardımlaşma eksik gibi… Pas vermeyi sanki sevmiyor. Kalabalıkların arasına girmeyi seviyor ve genelde topu kaybediyor.

– Kiralık oynadığı Anderlecht'te yarım sezonda 9 gol attı, sakatlandı 4-5 ay gibi uzun bir süre oynamadı. Bu sezon başında kulübü Everton ile hazırlık maçı oynayarak sahalara döndü.

– Sakatlığından sonra gerçek gücünü yakalarsa Rodrigues hızında bir oyuncu izleriz. Üstelik Rodrigues kadar hızlı, Rodrigues'ten daha iyi adam geçiyor. Ancak şutlarının Rodrigues kadar etkili

olduğunu söyleyemem.

– Fatih Terim ve ekibini kutlarım. İyi, genç ve ciddi katkı sağlayacak bir oyuncu yakalamışlar. Yeter ki Henry Onyekuru, geçen yıl yaşadığı sakatlığın etkilerinden kurtulmuş olsun. İyiyse, sağlamsa çok iş yapar. 

skor

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun