Belçika Futbolunda Şike Depremi!

Belçika, bu sabaha şok bir gelişmeyle uyandı. Ülkenin önde gelen kulüplerinden Club Brugge ve Anderlecht'in kulüp binalarına polis baskını yapılırken bazı yöneticiler, menajerler, antrenörler ve hakemler hakkında yolsuzluk, kara para aklama ve şike suçlamaları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

  • GİRİŞ10.10.2018 14:14:26
  • GÜNCELLEME10.10.2018 14:14:26
Belçika Futbolunda Şike Depremi!

Rasthaber - Belçika futbolu, bu sabaha gündeme bomba gibi düşen bir haberle uyandı. Polisler,  Club Brugge  ve  Anderlecht 'in kulüp binaları başta olmak üzere şike, yolsuzluk ve kara para aklama iddiaları nedeniyle pek çok ofis ve eve baskın düzenledi.

Ülkenin dev kulübü Brugge'ün teknik direktörlüğünü yapan Ivan Leko, hakemler Sebastien Delferriere ve Bart Vertenten ile birlikte pek çok menajer ve hakemin haklarındaki suçlamalar nedeniyle polise ifade verdiği öğrenildi.

Öte yandan Belçika futbolundaki en güçlü menajerler arasında yer alan  Mogi Bayatda söz konusu operasyon kapsamında tutuklandı.

Club Brugge'ün başkanlığını yürüten  Bart Verhaeghe ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Soruşturmalarla ilgili her türlü iş birliğine hazır olan kulübümüzün saklayacak hiçbir şeyi yoktur." ifadelerini kullandı.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun