RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Tahran’daki Terör Saldırısında Bir Kadın Canlı Olarak Tutuklandı

Tahran’daki Terör Saldırısında Bir Kadın Canlı Olarak Tutuklandı
08.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı, bir teröristin canlı olarak yakalandığını ve istihbarat kuvvetlerinin elinde olduğunu açıkladı.

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alâeddin Burucerdi, Tahran’da yaşanan terör saldırılarına değinerek şunları söyledi: ‘Teröristler onlarca ekip göndermişlerdi ve İran İstihbarat Bakanlığı kuvvetlerinin istihbarata hâkim olması dikkate alınarak, onlar operasyonlarını gerçekleştirmeyi başaramadılar. Örneğin Suriye’nin Rakka ve Irak’ın da Musul şehrinden ekipler göndermişlerdi ama istihbarat kuvvetlerinin olaylara tamamen hâkim oluşu, bu eylemlerin gerçekleşmesini engelledi.

İstikrarlı bir güvenliğe darbe vurmaya çalışmak, kesinlikle yabancı servislerin amacıdır. Tabi bu terör saldırısı olayında, Amerika’dan diğer ülkelere kadar herkes bu saldırıyı kınadı ama Arabistan Dışişleri Bakanı’nın tutumu çok ilginçti ve Tahran’da yaşanan terör saldırılarıyla ilgili sorulan soru hakkında, “Bir sonraki soru sorulsun” ifadesinde bulundu. En azından siyasi akıl, doğrudan ya da dolaylı olarak bir tutum sergileyip bu saldırıyı kınamasına hükmediyordu.’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER