RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump, ABD’nin Krizdeki Rolünü İtiraf Etti

Suudi Arabistan, Mısır, BAE, Bahreyn ile Yemen hükümetlerinin Katar’la tüm ilişkileri kesmesiyle başlayan krizde bir son dakika gelişmesi yaşandı

Trump, ABD’nin Krizdeki Rolünü İtiraf Etti
06.06.2017 © RAST HABER

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından “Yakın geçmişte Ortadoğu’ya yaptığım ziyarette ‘Radikal İdeoloji’ye maddi destek verilemeyeceğinin altını çizmiştim. Liderler de Katar’ı işaret etmişti. Bakın!” ifadesinde bulundu.

Böylelikle Katar krizinin ardındaki tertipçi de ortaya çıkmış oldu.

TRUMP İLK KEZ KONUŞTU

Trump, ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirdiği Suudi Arabistan da dahil 7 ülkenin, ‘teröre destek verdiği’ iddiasıyla Katar’la diplomatik ilişkilerini kesmesinin ardından konuyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu.

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ortadoğu ziyaretinde artık ‘radikal ideolojiye’ maddi destek sağlanamayacağını söylediğini, liderlerin de kendisine Katar’ı işaret ettiğini açıkladı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin yardımcılarından Hamid Ebu Talebi, Körfez ülkelerindeki diplomatik krizin sorumlusunun Trump olduğunu belirterek, “Olanlar kılıç dansının bir sonucu” diye konuşmuştu.

MISIR’I KATAR’DA YUNANİSTAN TEMSİL EDECEK

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin ardından Yunanistan’ın, Katar’da Mısır’ı diplomatik olarak temsil edeceği bildirildi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ve Yunan mevkidaşı Nikos Kotzias konuya ilişkin telefon görüşmesi yaptı. Şükri’nin talebi üzerine Doha’da bulunan Yunanistan Büyükelçiliğinin Mısır’ı diplomatik olarak temsil edeceği belirtildi.  

aydınlık

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER