Meteoroloji'den Hafta Sonu Uyarısı

  • GİRİŞ13.09.2017 16:37:15
  • GÜNCELLEME13.09.2017 16:37:15
Meteoroloji'den Hafta Sonu Uyarısı

Rasthaber - Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Şen, önümüzdeki hafta ortasında batı bölgelerinde çok kuvvetli yağışların beklendiğini söyledi.

Türkiye Eylül ayında, mevsim normallerinin 10 derece üzerinde sıcaklık yaşanıyor. Sosyal medya hesabından hafta sonunda havanın daha da ısınacağını söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen de önümüzdeki hafta ortasında batı bölgelerinde çok kuvvetli yağışların beklendiğini söyleyerek uyardı.

Meteoroloji'nin yayınladığı son hava durumu tahminine göre önümüzdeki hafta ortasına kadar sıcak hava etkisini sürdürecek. Hafta ortasından itibaren bazı bölgelerde yağış bekleniyor.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de Twitter'dan önümüzdeki 6 gün için yüksek sıcaklık uyarısı yaptı.

Hafta sonundan itibaren havaların daha da ısınacağını belirten Şen, ''Önümüzdeki hafta ortasında çok kuvvetli yağışlar batı bölgelerini etkileyebilir. Doğal afete dönüşmemesi için şimdiden düşünülmeli'' diyerek uyardı.

Yorumlar1

  • Hacı Mehmet Fidancı 10 ay önce Şikayet Et
    Doğal afete dönüşmemesi için şimdiden düşünülmi. Fert olarak düşünününce; Allah yaptığının sağlam yapar yaptığında bir hikmet vardır. Fert olarak hayra dönüşmesi için dua eder Allah'a yalvarırım. Hükümet bu konuda ne yapar, Allah'la ilişkisi nasıl bilemiyorum.
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun