CHP, HDP ve İyi Parti Milletvekilleri Erdoğan Yemin Ederken Ayağa Kalkmadı!

  • GİRİŞ09.07.2018 19:43:23
  • GÜNCELLEME09.07.2018 19:43:23
CHP, HDP ve İyi Parti Milletvekilleri Erdoğan Yemin Ederken Ayağa Kalkmadı!

Rasthaber - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin töreni için geldiği TBMM'de CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin protestosuyla karşılaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin ettiği sırada CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri ayağa kalkmayarak protesto gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını bildirmişti.

4 Haziran seçimleri sonrası yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de yemin ettiği sırada CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin protestosuyla karşılaştı. CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri, yemin töreni gerçekleştirilirken ayağa kalkmayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etti.

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL PROTESTOYU DUYURMUŞTU

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medyadan yaptığı açıklamada Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını bildirmişti.

"TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞ BİR CUMHURBAŞKANI KARŞISINDA AYAĞA KALKMAYIZ"

Özel açıklamasında, "Yarın Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine CHP olarak katılacağız ama ayağa kalkmayacağız. Yargı ve yasamanın yürütme karşısında ayağa kalkması kuvvetler ayrılığına aykırıdır. Bir partinin genel başkanı, tarafsızlığını yitirmiş cumhurbaşkanı karşısında ayağa kalkmayız." ifadelerini kullanmıştı

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun