Elazığ'da Yemen Programı /FOTO

Elazığ'da 'Filistin'den Yemen'e Direniş Ekseni Neden Hedefte?' temalı bir salon programı düzenlendi.

  • GİRİŞ10.07.2018 10:32:08
  • GÜNCELLEME10.07.2018 10:32:08
Elazığ'da Yemen Programı /FOTO

Rasthaber - Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin, Aktivist Bahir Aydın ve Kudüs Günü internet sitesi editörü Kemal Kemahlı birer konuşma yaptı. Ömer Çelebi'nin ezgileriyle renk kattığı program Murat Bulut hocanın Yemen için ettiği dua ile son buldu. 

'Filistin'den Yemen'e Direnişe Bin Selam', 'Siyonist Devlet Yıkılacak Elbet', 'Katil Suud Hesap Verecek', 'İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti', 'Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail' şeklinde sloganların atıldığı programda konuşan Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin, küresel emperyalizmin, eline geçirdiği fırsatları değerlendirerek, İslam ülkelerini yağmalamaya çalıştığını söyledi.

Şirin, "Biz Yemen'in kurtuluşunu konuştuğumuz an Mekke'nin de Medine'nin de kurtuluşunu konuşacağız. 'Selamlar olsun sana Mekke, selamlar olsun sana Medine! Hürsün, özgürsün artık!' diyeceğiz. İmam Humeyni'nin, 'Ey dünya Müslümanları, İslam'ın yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları, kendi topraklarında zülüm altında inleyen mazlumların yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları, hükümleri ayaklar altına alınan Kur'an'ın yardımına koşun. Ey dünya Müslümanları, Filistin'in, Kudüs'ün yardımına koşun.' ifadeleri ve çağrısı, şu anda Yemen konusunda bizler için geçerli olan bir çağrı niteliğindedir." dedi.

NATO ile siyonist terör çetesi, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Ensarullah'ın karşısına geçeceğini belirten Şirin, emperyalist güçlerin bu gruba karşı cephe açacağını kaydetti.

"Yemen'deki savaşın mezhep ve ülke savaşı olmadığını" sözlerine ekleyen Şirin, "Onlar zaten Filistin'i, Kudüs'ü özgürleştirmek için ayağa kalktılar, midelerini doldurmak için değil. İslam ümmeti zillet altında kalmasın; Amerikan'ın, İngiliz'in, Fransız'ın, NATO'nun bayrakları İslam beldelerinde olmasın, İslam toprakları yağma edilmesin, talan edilmesin, çiğnenmesin diye. İslam beldeleri Amerikan donanmalarıyla, Amerikan karargahlarıyla, Amerikan üstleriyle, Amerikan radarlarıyla dolmasın diye ayağa kalktılar. Biz Şii'siyle, Sünni'siyle, Türk'üyle, Kürd'üyle, Arap'ıyla, Fars'ıyla ümmetiz, biz direnişiz." ifadelerini kullandı.

Programa; HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı. 

İLKHA

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, kalabalık ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, kalabalık ve iç mekan

 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun