"Ekonomimizi İflasın Eşiğine Getirecek..."

  • GİRİŞ13.09.2018 14:24:53
  • GÜNCELLEME13.09.2018 14:24:53

Rasthaber - CHP'li Muharrem İnce sosyal medya hesabından ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, 'Döviz sözleşmelerinin TL'ye çevrilme zorunluluğunun, ekonomiyi topyekün iflasa sürükleyeceğini' söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve Merkez Bankası'nın faiz arttırımına bir yorum da CHP'li Muharrem İnce'den geldi.

Muharrem İnce resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan'a yüklenirken, bir de çağrı yaptı.  

İnce, "Düzenleme ile döviz cinsinden sözleşmelerin TL ye dönmesi zorunluluğu, döviz kredisi alarak proje geliştirenleri ve üretim yapanları yükümlülüklerini yerine getiremeyecek noktaya taşıyacak ve malesef zaten ağır aksak işleyen ekonomiyi topyekün iflasın eşiğine getirecektir" dedi.

İşte İnce'nin açıklamaları: 

"Tek adamda simgeleşen Kötü Yönetim, artık gün geçmiyor ki adeta piyasaları karıştıracak, güveni sarsıp yok edecek ve gelecekten ümidi kestirecek bir düzenleme yapmasın.

Serbest piyasanın olmazsa olmazı, sözleşme serbestisi ve mülkiyet hakkıdır. Yapılan düzenlemelerin bu haklara zarar vermesi, piyasa ekonomisinin işleyişine darbe vurmakta ve ekonomi istihdam ve refah yaratamamaktadır.

Düzenleme ile döviz cinsinden sözleşmelerin TL ye dönmesi zorunluluğu, döviz kredisi alarak proje geliştirenleri ve üretim yapanları yükümlülüklerini yerine getiremeyecek noktaya taşıyacak ve malesef zaten ağır aksak işleyen ekonomiyi topyekün iflasın eşiğine getirecektir.

Buradan çağrım, Ekonomik ve Sosyal Konseyin derhal toplanması ve yapılan düzenlemelerin günü birlik değil, sistematik ve bütüncül bir bakış açısıyla yapılmasının sağlanmasıdır. Kaybedecek bir günümüz bile kalmamıştır"

1-069.png2-068.png3-043.png4-030.png

 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun