Erdoğan'dan ABD'ye Rahip Brunson Yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Ekim tarihinde yargılaması olan ABD'li rahip Brunson ile ilgili olarak, "ben yargıya müdahale edecek konumda değilim." açıklamasında bulunarak ABD'nin serbest bırakılması yönündeki açıklamalarına karşılık "Yargı kararına uymak zorundadırlar" dedi.

  • GİRİŞ11.10.2018 10:11:04
  • GÜNCELLEME11.10.2018 10:11:04
Erdoğan'dan ABD'ye Rahip Brunson Yanıtı

Rasthaber - Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan resmi ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan ve 12 Ekim tarihinde yargılanacak olan İzmir'de ev hapsinde tutuklu bulunan ABD'li rahip Brunson ile ilgili önemli açıklamada bulundu. ABD'nin her seferinde serbest bırakılması yönünde açıklamalar yapmasına yönelik Erdoğan, "Ben yargıya müdahale edecek konumda değilim. Yargı kararına uymak zorundadırlar" dedi.

İşte Erdoğan'ın rahip Brunson davası ile ilgili sözleri:

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olması sebebiyle, ben yargıya müdahale edecek konumda değilim. Ben, demokratik bir Cumhuriyet, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla yargı ne karar verirse, o karara uymak zorundayım. O işin muhatabı olanlar da yargı kararına uymak zorundadırlar. Olay budur.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun