Karamollaoğlu: En Büyük Zammı Siz Yapıyorsunuz

  • GİRİŞ12.10.2018 08:57:23
  • GÜNCELLEME12.10.2018 08:57:23
Karamollaoğlu: En Büyük Zammı Siz Yapıyorsunuz

Rasthaber - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Devlet olarak siz ayakta kalamadığınız için her şeye zam yaparken, esnafı sadece fiyatında sıkıştırmaya kalkarsanız bütün sanayi durur. Ekmek çıkmaz. Siz bunun tedbirini önceden alacaktınız. Kendilerinin bu probleme sebep olduklarının farkında değiller. Çok ciddi şekilde fiyat artışlarıyla mücadele ettiklerini söylüyor. Ekonomi böyle yönetilmez. Ne yazık ki hükümet fırsatçılık yapıyor.” dedi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, olağan haftalık basın toplantısında gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin genel merkez binasında düzenlenen basın toplantısında Karamollaoğlu, ekonomi başta olmak üzere McKinsey ve son dönemde artan terör olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MİLLET 8 DEĞİL, YERİ GELDİĞİNDE 8 BİN ŞEHİT VERİR

Karamollaoğlu, bu hafta hain terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırılarda Batman’da 8, Hakkâri Çukurca’da 1 askerimizin şehit düştüğünü hatırlatarak, şehit askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine, millete baş sağlığında bulunarak konuşmasına başladı. Terörün hedefine ulaşamayacağının altını çizen Karamollaoğlu, “Terör bütün söylemelere ve mücadelelere rağmen engellenmemektedir. Esas sıkıntı buradan kaynaklanıyor. ‘8 şehidimiz var, biz bu teröristler bilsin 800 terörist öldürerek ödeteceğiz’ şeklinde bir ifade kesinlikle yanlış bir ifadedir. Terörün bu ifadelerle önlenmesi mümkün değildir. Terör, rakamların yarıştığı skor tabelasıyla önlenemez. Bu millet 8 değil, yeri geldiğinde 8 bin şehit verir. Ama bu vatandan birliğinden asla vazgeçmez” diye konuştu.

McKinsey’in IMF’YLE ZİHNİYETİ AYNIDIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ABD’li McKinsey şirketinden fikri danışmanlık hizmeti almayacağız’ açıklamasına değinen Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın McKinsey açıklamasına sevindik. Biz bu açıklamayı yeterli bulmadığımızı da ifade etmekte imtina edemeyiz. Bu açıklama yetmez. Hatadan dönmek erdemdir. Bu konuda öyle bir adım atmak da olumlu bir kanaat millette oluşturur ama biz bunun anlaşma başlangıçta yapılırken Maliye ve Hazine Bakanlığı ile Sanayi Bakanlığı’ndan sorumlu olan bakan ‘Biz bakın IMF’den kurtulduk ama içimizde bulunduğumuz sıkıntılar kurtulmak için meşhur McKinseyfirmasıyla anlaşma yaptık. Bütün mali işlerimizi inceleyip irdeleyecektir. Bu konuda bize tavsiyelerde bulunacaklar’ dedi. Bunu Sayın Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sormadan alma ihtimalini mümkün görmüyoruz. Bunun temel sebebi medyanın yüzde 95’ini iktidarın elinde bulundurmasına rağmen tabandan gelen tepkiyi önleyememiştir. Türkiye, bir bütün olarak atılan bu adıma çok büyük tepki gösterdi. Hükümet geri adım atmak zorunda kalmıştır. Şunu herkes bilmelidir ki; McKinsey ardından başka adımlar atılacak. IMF’den kurtulduk dedikleri için IMF kapısına gidemiyorlar. McKinsey’in IMF’yle zihniyeti aynıdır” ifadelerini kullandı. 

 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun