Asgari Ücretin Açlık Sınırında Olması Zulüm

  • GİRİŞ05.12.2018 17:29:47
  • GÜNCELLEME05.12.2018 17:29:47
Asgari Ücretin Açlık Sınırında Olması Zulüm

Rasthaber - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Balgat'taki parti genel merkez binasındaki basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, asgari ücretin açlık sınırında tutulmasını sert bir dille eleştirdi.  

6 Aralık’ta Asgari Ücret Komisyonun toplanacağını hatırlatan Karamollaoğlu, "Merak ediyorum şimdi. TÜİK enflasyon rakamlarının aşağıya indiğini söylüyor. Vatandaşın hissettiği enflasyon kimsenin umurunda değil. Şimdi TÜİK raporlarında inen rakamlar dikkate alınarak asgari ücrette bir artış meydana gelecek. Türk-İş’in yaptığı araştırmalarda açlık sınırı 1972 lira olmuş. Yoksulluk sınırı ise 6 bin 328 lira. Asgari ücretinin açlık sınırında tutulması zülümdür." dedi.

Türkiye’nin en ciddi meselesinin ekonomi olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, "İsrafı ve yolsuzluğu durdurun para artar. Onun için millet mahalli seçimlerde önemli bir ihtar verecek. Biz laf değil artık çözüm istiyoruz. İşimiz zor ama iktidarın garibandan asgari ücrette fedakârlık beklemesinden vazgeçmesini umuyorum” diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun