Trump Verdiği Tüm Sözleri ve Tüm Palavralarını Yuttu

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili açıklamalarda bulundu

  • GİRİŞ04.06.2017 08:14:39
  • GÜNCELLEME04.06.2017 08:14:39
Trump Verdiği Tüm Sözleri ve Tüm Palavralarını Yuttu

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim öncesi verdiği tüm sözleri "yuttuğunu" belirtti.

Esad verdiği röportajda "Trump'ın seçimi bize bir kez daha başkanın yalnızca bir oyuncu olduğunu gösterdi. O karar veren değil...Trump başkan olduktan sonra verdiği sözlerin büyük bir kısmını ve palavralarını yuttu. Verdiği her sözde 180 derece döndü" dedi.

Suriye cumhurbaşkanı Esad dün Hindistan WION devlet TV kanalına verdiği mülakatta, ülke durumunu, Suriye ve müttefik güçlerin çeşitli bölgelerde teröristlere karşı ilerleme sürecini açıklayarak, son aylarda IŞİD'in merkez üssü olan Haleb'in işgalden kurtarılması ile terör grubunun tam yenilginin eşiğinde olduğunu, inisiyatifin ise Suriyeli güçlerin elinde olduğunu belirtti.

Esad artık şartların doğru yolda olduğuna işaretle, batılı ülkeleri ile onların müttefik ve işbirlikçilerinin terörizme çok geniş çapta destek vermemeleri halinde en kötü şartları geride bıraktıklarından emin olduğunu belirtti.

Han Şeyhun kentine kimyasal silah saldırısının Şam yönetimince gerçekleştiği haberlerin temelsiz olduğuna değinen Esad, bu macerada Suriyeli güçlerini karalama ve katil teröristlere moral kazandırmanın amaçlandığını söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı Şam müttefikleri İran ve Rusya ile muhalefetin destekçisi Türkiye'nin üzerinde anlaştığı barış müzakerelerin pozitif gelecekler vadettiğini belirtti.

Arabistan, Katar, Türkiye, Amerika, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin kendi siyasi hedeflerine ulaşmak için terörizme destek verdiğine işaret eden Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, verilen desteklerin kesilmesi ile çok kısa zamanda teröristlerin yenilmesinin mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun