“ABD Yenilmeye Mahkum”

  • GİRİŞ22.12.2018 06:57:22
  • GÜNCELLEME22.12.2018 06:57:22

   Bir hafta daha geçti, biz onlarca olay ve yüzlerce haberle başbaşayız. 

   Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran haber ise ABD’nin Suriye’den askeri olarak çekileceğini açıklamasıydı. Diğer bir önemli haber ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Ankara’ya yaptığı resmi ziyaret….

   Haberlere şöyle bir baktığımızda gerçekten de Suriye’yi parçalamak için teröre destek veren ve IŞİD terör örgütünü yaratan ABD, Siyonist İsrail rejimi ve onların bölgesel destekçisi tekfirci Suudi rejiminin yenildiğini, Suriye ve Direniş’in nasıl bir zafer kazandığını görebiliyoruz. (1)

   Gelen haberlere göre ABD’nin müttefiki olan ve Kuzey Suriye Kürt bölgesindeki yapılanmadan rahatsız olan Türkiye’nin baskı ve siyaseti ABD’nin çekilmesinde etkili oldu. (2)

   ABD Başkanı Donald Trump2ın bu kararı alması herkesi şaşırttı fakat bu sinsi planın arkasında nasıl bir oyun var bu henüz bilinmiyor. (3) Çünkü, ABD’nin şeytani yönetimi kolayca Suriye’den veya Ortadoğu siyasetinden özellikle de işgalci İsrail rejiminin güvenliğinden vazgeçecek gibi değil. Yapılanlar bir siyasetin ve tuzak bir oyunun hamlesi olarak görünüyor. Fakat ne olursa olsun şu bir gerçek ki kazanan Suriye, Suriye halkı, Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve ona destek veren Rusya/İran ve Hizbullah Hareketi yani Direniş Ekseni’nin oldu. (4)

   İngiltere, Fransa ve Almanya gibi Batılı devletler ise ABD’nin bu kararından rahatsızlar. (5) Ortadoğu uzmanı Abdulbari Atwan yazdığı bir makale ile ABD’nin çekilişindeki dört etkeni sıralarken, Beyaz Saray Sözcüsü Bayan Sara Sanders, geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada Suriye’deki tüm Amerikan güçlerinin (Özel Kuvvetlere mensup 2000 kişi) çekilmesinin iki ay veya en fazla üç ay içerisinde tamamlanacağını duyurdu. 

   Diğer bir Amerikalı yetkili aynı zamanda Amerikan Dışişleri Bakanlığı Personelinin de 48 saat içerisinde Suriye’den tahliye edileceğini belitmişti. (6)

   Kürtler ABD’nin bu kararından rahatsızlık duyarken konunun uzmanı ve bölgeyi yakından takip eden gazeteci Fehim Taştekin ise ABD’nin kartları yeniden kardığını belirtiyor. (7)

   Siyonist işgalci İsrail rejimi medyası ise ABD’nin bu hareketini alaya alarak “ABD kaçtı…” ifadesini kullandı. (8)

   Yine geçtiğimiz hafta önemli bir haber de yine Suriye siyaseti ile ilgili olan Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağını açıkladığı askeri operasyon oldu. (9) Operasyonun nasıl ve ne zaman yapılacağı konuşulurken ABD bu ülkedeki askerlerini çekeceğini açıkladı. 

   Suriye’yi ziyaret eden bazı gazetecilerin açıklamasına göre ise, Suriye ile Türkiye arasında eskiden olduğu gibi yeniden dostluk ve işbirliği kurulabilir. (10)

   Suriye konusunu da içinde barındıran diğer önemli bir haber ve olay ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Türkiye ziyareti oldu.

   İkili görüşme sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran’a uygulanan yaptırımlara karşı olduklarını açıkladı. (11)

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefimiz İran ile ikili ekonomik ilişkilerimizi siyasi ilişkilerimizle aynı seviyeye çıkarmaktır. İkili ticari hacmimizi 30 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Maalesef bu şu anki rakamlar hedeflediğimiz seviyenin oldukça altında kaldı. “ açıklaması yaparak ilişkilerin daha da artacağı sinyalini verdi. (12)

   Türkiye bu sıcak haberlerle hafta sonuna girerken işgalci rejim başbakanı Benyamin Netanyahu şiddet, işgal ve terörden el çekmeyecekleri yönünde açıklamada bulundu. (13) 

   Onlarca Filistinliyi vurarak öldüren, binlercesini zindanlara atan Siyonist işgalci rejim kendi yaptıklarına bakmazken, İran’ın Suriye’de terörle mücadele konusunda verdiği danışmanlıktan rahatsız. 

   İşgalci rejimin Filistinlilere baskısı artarken Hamas yönetiminden İsmail Heniye’nin resmi temaslarda bulunmak üzere Moskova yolcusu olduğu açıklandı. (14)

  Filistin İslami Direniş Hareketi-Hamas tarafında bu gelişmeler olurken İslami Cihad Hareketi yetkilileri ise Lübnan’ın başkenti Beyrut’a giderek Direniş Hareketi’nin en önemli halkası olan Hizbullah Hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrallah ile görüştü. (15) 

  Hasan Nasrallah’ın seçilen yeni yönetim dolayısıyla tebriklerini ilettiği görüşmede, genel olarak bölgede ve özelde ise Gazze ve Filistin’deki son gelişmelerin masaya yatırıldığı açıklandı.

  Dış siyasette ve komşularımızda bunlar olurken iç siyasette yerel seçim nedeniyle sıcaklığını koruyor. 

   Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, temel gıda maddelerinden iç, dış borç ve vatandaşın bireysel kredi borcuna kadar kalem kalem 16 yıllık AK Parti iktidarının millete faturasını çıkardı. Yaptığı açıklama ile bütçeyi “haram” olarak nitelendiren Karaduman, kurtuluş olarak seçimleri ve Saadet partisini gösterdi.

   Milyonlarca işçiyi ilgilendiren “Asgari Ücret” konusunda ise taraflar arasındaki görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmeler devam ederken TÜİK’den beklenen açıklama da yapıldı.

Murat Nazlı

 

1- http://www.on4haber.com/haber/trump-in-karari-israil-icin-ihanet-tokadi-esad-icin-zafer/116307/

2- http://www.ekrangazetesi.com/haber/15653/independent-yazari-abdnin-terk-ettigi-suriyeli-kurtler-esada-siginabilir-abd-kararinda-turkiye-faktoru-etkili-oldu.html

3- http://www.7sabah.com.tr/haber/38570/foreign-policy-trump-suriyede-sersemleten-geri-donusu/

4- http://www.7sabah.com.tr/haber/38561/enis-nakkas-15-gun-once-durum-tespiti-yapmisti-abdnin-suriyede-gelecegi-yok-trump-suriyeden-cikacak/

5- http://rasthaber.com/dunya/haber/54970-ingiltere-ve-fransa-dan-abd-nin-suriye-den-geri-cekilme-kararina-tepki

6- http://www.on4haber.com/haber/abd-nin-suriye-den-surpriz-bir-sekilde-cekilmesinin-4-sebebi/116297/

7- http://www.ekrangazetesi.com/haber/15651/fehim-tastekin-yazdi-abd-cekiliyor-suriyede-kartlar-yeniden-dagitiliyor.html

8- http://rasthaber.com/dunya/haber/55016-siyonist-medya-amerika-suriye-den-kacti

9- http://www.ekrangazetesi.com/haber/15642/bakan-hulusi-akardan-firatin-dogusuna-operasyon-aciklamasi.html

10- http://www.7sabah.com.tr/haber/36109/turkiye-suriye-iliskilerinin-2011-yili-oncesine-donmesi-mumkun/

11- http://www.ekrangazetesi.com/haber/15643/erdogan-ve-ruhaniden-ortak-basin-toplantisi-erdogan-abd-yaptirimlarina-karsi-iranin-yanindayiz.html

12- http://www.7sabah.com.tr/haber/38591/erdogan-iran-yaninda-durmaya-devam-edecegiz/

13- http://rasthaber.com/dunya/haber/54975-suriye-de-son-derece-saldirgan-davranacagiz

14- http://islamianaliz.com/haber/ismail-heniye-nicin-moskovaya-gidiyor-69287#sthash.dz2YkeiF.dpbs

15- http://www.ekrangazetesi.com/haber/15650/nasrallah-islami-cihad-hareketi-lideri-ziyad-nehale-ile-gorustu.html

16- http://rasthaber.com/turkiye/haber/55010-iste-16-yilin-turkiye-ye-faturasi

17- http://rasthaber.com/turkiye/haber/54984-tuik-in-belirledigi-asgari-ucret-raporu-aciklandi

Yorumlar2

  • Hacı Bayazıt 2 ay önce Şikayet Et
    Ülkelerin (alemin) Sosyal ve İktisadi Mayalanmasına Tarih Şahit Olsun! Yıl 2014 sonlarında Avukat hanım “vom 02.09.1996, 2 C 2009/96f bildirim imzasını bulunca bana sordu; bu imza seninmi; diye, Ben ilk defa gördüm Hayır, dedim. Avukat hanımın yüzününde hafif bir allık oldu ‘Utandı‘, sonra acı bir tebessüm oluştu… Avukat hanımın acı tebessümü altında; İmam Hamanei tabiri ile bu soysuzlar Eisenstadt BG sızıp hata yaptırmışlar; okunuyordu. -İmam Hamanei: ABD, Şii-Sünni’ye değil gerçek müslümanlara karşıdır; dedi! yani; abd "islam ülkelerini tarımar etmesi için" muaviyenin takipcisi şeytanın hizbi ile Irak'da olduğu gibi Libya'da, Suriye'de anlaşma yapan küresel emperyal şirketlerin çatı örgütü taşeron bir devlet'dir; -Müslümana düşman olan; Peygamber efendimiz sonrası dinin bir kısmı görmezden gelinip, 'ucunu açıp şişirilerek geliştirilen parelel sünnü dinin' meshepcilik ile perdelenmiş ilahı şeytandır; -Sünnü ve Şii olunca şeytan düşman olmuyor; - dünyanın emniyeti islamın özü Ehl'i Beyt'i – islam olmayan parelel sünnü din ile eşitleyip (eşitleyemez ise yardımcılarını islamın beli ve omurgası Ehl'i Beyt evlatların üzerine sürüyor; bölgede olanlar bunu tezahurüdür) yardımcıları üzerinden hizbini imtihan ederek "ben sizin yardımcınızım size kimse güç yetiremez" vadi ile küresel düzey'de kaos ve anarşiye uygun konumlandırıyor; ama zaviyet ve korkuları ile esir aldığı hizbini "mahkeme'de hesap zamanı" doğası gereği ortada bırakıp kaçıyor.H.Bayazit -Avukat hanım yeni bolunmuş delil olarak dosyanın açılıp hatanın giderilmesi için sahte imza ve sahte borç bildirimine ilave olarak savunmasız dava görülemez gerekçesi ile ‘psychischen Erkranung‘ yazdı antraga, ama“Paraphrenes Syndrom ungeklarter Genese (ICD-9: 297.2)” orjinal tanımı; masumuyiet hali Hz Musa’dan sonra, ‘Hz Peygamber efendimiz bir altı’, Ruhaniyet hali Hz İsa efendimiz meşrebi’dir; yani, mazlum ve masuma karşı nutkun durması nefes alamama (aynı zamanda saldırıya açık hal) zalim zülme karşı olağan üstü direnç hali. -Bezirksgericht Hernals 14 sene ‘psychischen Erkranung‘ gerekçesi ile Sachwalter atayıp 50,870,98 Euroluk sivil mahkememi engelledi, bu benzeri yazılanları görünce, yıl 2015, 6 ıncı Rapor ile ‘psychischen Erkranung‘ algısını kaldırdı. -Adaletin 5 de 2’si Merhamet masumiyetin aranması üzerine’dir. Merhamet vicdani duyarlılık ile Marifet ilmin kaynağı’dır. Ülkenin kurumları ile sosyal ve iktisadi yapıyı mayalandıran atama ve terfide aranan liyakat’da ‘merhamet ve marifet‘ esas alınır; değilse liyakatın yerini sadakat alır mesleki dayanışma ile kurumlar içerisinde parelel yapılar oluşur; halkın ümitsizliğe itilmesine zemin hazırlanır sosyal ve iktisadi yapı bozulur. Hacı Bayazıt. Wien, 16.11.2018
  • EBU HUSEYIN 2 ay önce Şikayet Et
    Sevgili kardeşim yapmış oldugun derleme yerindedir, Fakat atmış oldugun başlık için diyeceklerim vardır. ABD yenmek o kadar önemli mi ? Yoksa içimizdeki ABD'leri temizlemek mi? ABD sadece bir imaj kendi psikolojimizde büyütuğümüz, ayni TV/ sinemada ki Hollywood filimlerinde olduğu gibi. yada ünlü donkişotun hikayesindeki gibi su değirmeni ile savaşmak. Komedileşmiş bir mücadele. Fakat Biziler asil olan hedef noktaya atış yapmıyoruz. Siz diyebilirsinizki ABD’nin imajı yıkmak önemli. Evet. Eğer ben ABD imajına takılırsam daha bir çok senaristeler vark ki hatta ABD imajını bana sunanlarda onlar. ABD olmaz, Israil olur, o olmaz GB olur, o olmaz AB olur yani mutlak birileri olurda olur. Demek isterimki ABD büyüten bizlerdeki psikoloji yapı. Bizlerin yaşadıkları sadece bizlerdeki psikolojinin yansıması, ve bu yansıma ile ABD büyütüyoruz. Bizim saldırdığımız Virtuel ABD, fakat içimizdeki ABD’lere saldırmıyoruz tam aksine onu koruyoruz. Bizlerin ABD’ye veya benzerlerine karşı tavırlarımız içimizdeki ABD’leri ve benzerlerini korumak için bir suppap görevi görmekte. Islam coğrafyasındaki olup bitelere baktığımızda, Filistin topraklarının nasıl Israil’in işgaline geçtiğine bir bakarsanız, Keşmirde, Arkanda, Yemende ve bölgemizde ve tüm islam topraklarında olan bitenleri gördüğümüzde ne demek istediğimi anlarsınız. Kendimizi kandırdığımızı ve Hayal dünyasından uyanmamızın gerektiğini. Bizlerin yaptığı şudur; Bir dostumuzun iyiliklerini, güzeliklerini paylaşırız. Doğrudur sevince ortak olmak, ama o zorda iken, zulum altında iken yardımına koşmayız sadece sohbetlerde « ah ah vah vah » deriz. Bir dostum şöyle demişti ; « Ben iyiken herez yanımda, yiyoruz, içiyoruz, Fakat zora düştüğümde, hepsi bana akil vermeye başladı, şöyle yapsaydın, böyle yapsaydın, sana dua ediyoruz, insallah kurtulacaksın, vb. laflar ile beni telkin etmeye çalışıyorlar. Benim onların telkinine, analizlerine, ihtiyacım yok. Ev kiramı ödeyemiyorum, ev kiramı ödemede yardımcı olsunlar, işim yok, bana iş versin, yada bulusunlar, kısaca üzerimdeki yükü hafifletsinler. Birde « bir şey lazımsa söyle », böyle diyenler var ya !!!! sen tabi bunu üzerine bir şey istersin ama sana istediğine pişman ettiri.» ISTE BIZLER BUNU KAVRAMAKTA ZORLANIYORUZ. Bir olay karşısındaki ilk etpkiniz ile, Eğer olay devam ediyor ise, olay karşındaki ikinci tepkiniz ile ilk tepkiniz aynı olamaz olmamalıda. 0-) Bir şok alırsınız ; 1-) onu anlamaya çalışırsınız, 2-) onu hazmedersiniz, 3-) kurtuluşuna bakarsınız. Ama biz hala şoku anlamaya çalışıyoruz. O şok dalgası bizleri yutan büyük bir canavar olmuş. Bizlerin Kurtuluşu ABD’nin yok olması ile olabilecek bir şey değil. Tarihe bir bakalım ABD’den önce GB vardi, ondan önce Roma Imparatorluğu, önemli olan isimler değil onlar değişiyor fakat yaptıkları şey aşağı & yukarı ayni. şoku aldık ve biliyoruz, onu hazmedecek şekildede bilgimiz var artık, Kurtulmanın yoluna bakalım. Bunu sadece Muhammedin, Alinin, Nasrullahın yaptıklarına alkış tutarak degil ! onların yaşam sitilerini, takip ettikleri yolu, ve yaşadıkları dini yaşayarak olmalı. Yani içimizdeki ABD, AB, GB, Israil ve tüm zalimlerin tahtlarını yıkarak Tevhid ile bütünleşerek olmalı. ISTE O ZAMAN ABD VB.LERI YENILIR.
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun