Güvenli Bölge Tuzağı

 • GİRİŞ17.01.2019 17:02:54
 • GÜNCELLEME17.01.2019 17:02:54

 

Allah’ın Adıyla

Bölgemiz tam bir cadı kazanı, Göstere göstere parmağını insanların gözüne sokan bir canavarın varlığı, acizlik ve zayıflıklarından ötürü canavarı gördükleri halde kurtarıcımız & müttefikimiz diyen müslüman iktidarlar ! Korku & güç üzerine kurulmuş çıkar ilişkileri, Böylesi bir ortamda Müslüman toplulukların ise tam bir çelişki ve ihaneti dolu yaşantıları.

Her şeyden önce, Amarikan devleti için bilinen şu gerçekleri çok iyi not etmemiz lazım :

1-) ABD nin çıkarları her şeyin önündedir.

2-) ABD’nin başına kim gelirse gelsin, ABD’nin çıkarları yine herşeyin önündedir.

3-) Pentagon, CIA veya herhangi Resmi bir ABD kurumu arasındaki ihtilaflara ABD çıkarlarını en iyi korumak içindir.

4-) ABD’nin mültinasyonal Kapitalistlerinin çıkarları ABD’nin bi-zati çıkarlarıdır.

Dolaysıyla Trump’ın aptalığımı dersiniz, uyanıklığımı dersiniz, kabadayalığımı dersiniz, yalancılığımı dersiniz ne derseniz deyin, hepsini bir tek bir hedefi vardır. O ise ABD’nin çıkarıdır. ABD’nin çıkarı ise Israil’in güvenliğine dayanmaktadır. Bu değişmez bir kuraldır. Neden diye sorasanız !? çünkü ABD Dollarını elinde tutan Israildir. Kıta olarak, toprak olarak A.B.D’dir. Fakat Amerika « dollar» ise Israilin elindedir. Parasın israilin elinden kurtarmak bir çok ABD başkanını bu kuralı değiştirme isteğinden dolayı hayatından oldu.

ABD, Suriyeden çekildi mi ? Çekilecek mi ? diye kendini kandıranlar, daha önce bir yazı yazmıştım, Fransız Komutan General Charles De Gaullun bir lafını özelikle işlemiştim. Ne idi o meşur lafı ?

« Ben, sizi anladım, Burda olup bitenleri görüyorum, sizin ne yapmak istediğinizide görüyorum. »

Gelelim bugünümüze, Bu lafı kim tekrardan kullandı ?

- Trump akılı tekrarladı.

Bu lafı kim için söylendi ?

- Türkiye’ye, Rusya’ya, Iran’a tabi Suriye rejimine söyledi.

Ne idi o lafın içeriği ? « Ben sizi anladım, ne yaptığınızı ve yapmak istediğizi gördüm ve Suriyeden çekiliyorum »

Trump akılı öylesin bir laf ettiki, halk sözümüz var ve derki ; « Delinin biri kuyuya bir taş atmış 60 akıllı bir olmuş o taşı kuyudan çıkaramamış »

Neden 60 Akıllı o taşı kuyudan çıkaramamış ? Çünkü her akıllının farklı bir hesabı olduğu için. Evvelen delinin kuyuya taşı atmadığını görememişler, sonrada delini lafı ile kuyuya inmişler, kendileride kuyudan çıkamamışlar, dahası akıllılar sonunda kuyuda bir birine düşmüşler.

Gelelim ABD’nin kabul ettiği Tampon bölge hikayesin. Türkiye Tampon bölgeyi çok önceden istemişti. Fakat ABD bunu o zaman kabul etmemişti. Fakat bugün kabul ettigini söylüyor. Acaba hiç düşündükmü neden bugün kabul ettide, Bizim ilk istediğimiz zaman kabul etmedi ?

Her şey apaçık ortada, Çünkü, Suriye rejimi Rusya ve özelikle iran mücadeleyi kazandı dolaysıyla Güvenli bölge Bize kurulan bir tuzak. Bunu anlamak için geçmişe bir dönelim.

Biz, ilk Suriye krizi çıktığında yapılan o dalavere ve senaryolar kanıp ve neticesinde oluşan katliamlar sonuçu ülkemize gelecek olan göçü önlemek istemiştik. vede şuan çoğu ölmüş ve göç etmiş olan insanların hayatını kurtaralım demiştik. Suriyedeki etnik ve jeografik yapı değişmesin demiştik vs. Ama ABD o zaman Bizim teklifimiz kabul etmedi. Çunku ABD’ni Suriyedeki hedefi bizimkinde farklıydı. Gerçi bu günde değişmedi. Dolaysıyla Amerika kendi planı, programı doğrultusunda bugüne kadar olup biten ve yaşana kaosun suriyede olmasını sağladı. Fakat ilk suriye kriz başladığı zamanları ABD’ni Türkiyeden sakladığı bir gerçek daha vardı. O ise, kendi & Israil’in çıkarlarına hizmet edecek olan bir « Kürt koridoru » oluşturmaktı. Onun için PKK, PYD, YPG, DSO, DAIS vb. bir sürü terör gruplarının ve gruplar oluşturdu ve silahları ile donnatı, donattığı yetmediği gibi eğitti, eğittiği yetmediği gibide sahip çıktı. Simdi bu yapılanmayı bir sonraki merhale için koruyor.

Biz Turkiye, bunu farkına geç vardık. Vede « Bu tip bir oluşuma müsade etmiyoruz ve Biz bu pislikleri temizliyeceğiz » dedik ve diyoruz. Doğru bir söylem çünkü « zararın neresinden dönerseniz o kardır » diyoruz.

Fakat bu sefer ABD Bize diyor ki HAYIR. Sen, bunu yapamazsın ! « Çünkü Sen, Benim planınımı bozamasın vede Benim çıkarlarıma katiyen dokunamasın » diyor ve devam ediyor «er böyle bir şey kalkışırsan seni ekonomik olarak fena ederim » diyerek tehdit ediyor. kısaca Bize otur oturduğun yere diyor. Fakat bizim ısrarımız üzerine, Tamam « Hani sen bir ara tampon bölgeden bahsetmiştin ya ! ha onu yapalım » diyor.

Güzel, ABD & AB’nin silah verdiği o teröristleri, verdiği silahları ne yapacağız !!? Amarikan aklı yetiştirdiklerini « YPG&PYD&PKK ve DSO » korumaya alıyor dolaysıyla kendine hareket kabiliyetini artıracağı alanlar yaratıyor. ABD olarak suriyede gözükmeyecek ama Amerika olarak orda olacak. Birde Esad’ın (rejimin) hareket alanını sınırlıyor ve tüm topraklarını teröristlerden temizlemesine böylece müsade edilmiyor. Fakat Suriyenin toprak bütünlüğü ağızdaki sakızdan başka bir şey degil. Neticede Güvenli Bölge Teröristleri yani «israil koridoru»nun nihaye eriştirmek ve korumak için, Biz ve Suriye develetine karşı yapılıyor. Biz, Güvenli bölgeyle uğraşırken onlar daha farklı işleri yürütecekler bizleride oldu bitiye getirecekler.

Amerikadan bize çok tehlikeli bir teklifle gelmişti. Şükürler olsunki o teklifi red ettik. Fakat Seytan Amerika öylesine senaryolar hazırlıyorki ! Bizim kabul etmediğimiz teklifi, allayarak, ballıyarak, pullayarak farklı paketleyip tekrardan bize sunuyor. Bunuda yaparken bizim isteğimizi yapıyormuş havası veriyor, gözümüze bakarak bize yalan söylüyor fakat niyetinide açıkça beli ediyor. Amerikanın « Suriyeden çekiliyorum » lafı, Turkiye-Iran-Rusya üçlüsünün oluşturduğu Astana sürecini dağıtma aşamasına soktu. Fakat kendisi hala suriyede vede kalıcı.

Turkiye iktidarının, ABD’ye güvenerek yapacağı her adım, bölgenin tekrardan daha büyük kaosa girmesini saylıyacaktır. Güvenli bölge, Bizleri Suriye krizinin ilk çıktığı anlara geri götürecektir. Yani sil baştan kaos, Bu sefer karşımızda açıkça Suriye rejimi ve Iran olacaktır. Büyük bir olasılıkla Rusya bu pisliğe kendini sokmayacaktır.

Türkiye olarak bizler kendimizi sıkıntılı günlere hazırlamamız lazım. Halkı hayal pereselikten, kara cahillikten, israftan, tüketim aracı olmaktan kurtarmamız lazım. En önemlisi ülke içindeki birliği & bütünlüğü sağlamamız şarttır.

Bunu gerçekleştirmek için, Bizlerin artık kelime oyunlarını bırakıp, Dost tanımını ve düşman tanımını yapıp her türlü taassuptan (Irkçılık, mezhep) kurtulmamız, Ülkemizin ve Bölgemizin bekası için Amerikayı bölgemizden çıkarmamız elzemdir. Şayet Bizler bunu yapmaz isek Amerikan aklı, buna ne isim verirseniz verin « küresel güçler, neoconlar, illuminati, üst akıl » Bizleri bölük pörçük edecekler, Bizleri yerlerimizden edecekler (Suriye örnegi gibi), Bizleri kendilerine mahkum edecekler Filistindeki filistinli müslüman kardeşlerimiz gibi. Kürt kardeşlerimiz, onları zaten bölgemizde Amerikan akılı tarafından katalizör & maşa olarak çok uzun süreden beri kullanıyorlar.

Netice olarak, daha önceki yazılarımda her defasında vurguladım ;

Ey Türk & Kürt & Arap & Acem toplumları « Allahın ve Resulunun düşmanlarını dost & müttefik edinmeyiniz, onlara güvenmeyiniz, onlarala bir olup ortaklık yapmayınız yoksa hüsran uğrayanlardan, kaybedenlerden, ziyana uğrayanlardan olursunuz. Bizim safımız & cephemiz Allah taraftarı olan Direniş Cephesidir. Çünkü Galip gelecek olanlar Allah taraftarlarıdır.

 

Mustafa Kemal TASPINAR

Yorumlar3

 • TASPINAR mustafa Kemal 2 ay önce Şikayet Et
  Hasan kardeşim, gösterdiğiniz ilgi ve pozitif eleştirileriniz için evvelen teşekkür ederim. Konu Türklük & Kürtlük degil. Muaviye zihniyeti derseniz o zihniyet Kürtünde, Türkünde, Arapında ve aceminde ne yazık ki herkeste mevcut. Çünkü Muaviye zihniyeti insandaki hayvani nefse hitap eden bir zihniyettir. Benim düşüncemi ifade eden son sözüm budur "Ey Türk & Kürt & Arap & Acem toplumları « Allahın ve Resulunun düşmanlarını dost & müttefik edinmeyiniz, onlara güvenmeyiniz, onlarala bir olup ortaklık yapmayınız yoksa hüsran uğrayanlardan, kaybedenlerden, ziyana uğrayanlardan olursunuz. Bizim safımız & cephemiz Allah taraftarı olan Direniş Cephesidir. Çünkü Galip gelecek olanlar Allah taraftarlarıdır." Yazımda onemli olan ana hat budur. Siz, burda nerdesiniz !?
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Sayin Taşpınar siz Türklerin amırikayla ne farkınız var İsrail'e ne farkınız var asırlardır Ortadoğu'da kan dükuyorsunuz fitne fesattan başka ne iş yapmişsınız Maviyenin bıraktığı yerden siz Türk'ler İşi devralmişsınız dini de insanliğide her gün katlediyorsunuz
 • EBU HUSEYIN 3 ay önce Şikayet Et
  Şeytana ABD'ye güvenen kendini her zaman atesin ortasında bulur. HILE YAPTIGINDA ÇOK CIDDI VE SAMIMIDIR. Yalan ile hayalle, dalavere ile insanları ateş içine çekmek şeytanın işidir.
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun