Bizi Kim Kandırıyor?

  • GİRİŞ13.08.2017 11:22:59
  • GÜNCELLEME13.08.2017 11:22:59

 

Allah'ın Adıyla

Yazılarımız, daha önceki belirtiğimiz, açıkladığımız konuların hep tekrarı gibi oluyor. çünkü gerçekleri algılamak tabuları ile yaşamayı prensip edenler için gerçekten çok zor ve herkes kendi tabularını sunduğu "değerlerin" hak olduğuna inanmış, yaşanan onca zülüm, adaletsizliğe ve caniliğe karşı, inat ile tabularını gerçek diye yaşamaya devam ediyor.

Bu ise, Oyun kuranların işini çok kolaylaştırıyor. Herşeye rağmen, Yaptıkları tüm planlarının bir "B" planı ve "B" planın içindede bir çok oyunları var, bunları onlara sağlayanlarda yine bizi.

Nasıl yapıyoruz ve neden yapıyoruz ?

1-) Bize oyun kuranların oyununa balıklama atlıyoruz.

"Irkçılık" adıyla, "Çağdaşçılık" adıyla, "Demokrasi" adıyla. "Özgürlük" adıyla, "hükmete/Lider olma" arzusuyla.

2-) Oyunu görüyorsak, sözüm ona "çıkarlarımız" düşünerek hareket edip oyun içindeki oyunlarının içine düşüyoruz. Çünkü bizi, çıkarlarımıza yönlendirenler yine onlar, bizlerin "çıkarımız" dediğimiz şeyi onların bize algı operasyonu ile empoze ettikleri fikirler ve sonrasında yaşancak olan KAOS. Buna en güzel örnek "Arap baharı", Suriye, Bize ve bölge halklarına yaşadıkları planları.

3-) Oyun içindeki oyunu görüyor isek, bu defa onların "B" planına balıklama atlıyoruz.

Planlayıcılar, bizlere uyguladıkları oyun gödüğümüzü bildikleri için, yine bize yönlendirime yolu ile "bizi bizden iyi tandıkları" içindirki kendi arzuladıkları hedef doğrultusunda bizleri bu sefer "kahramanmışız" edası ile yönlendiriyorlar.

Büyük yangına karşı, Küçük yangın çıkartarak, hedefimize varmadan kendi istedikleri doğrultusunda içimizdeki büyük yangını södürüyorlar.

4) Bütün planladıkları ve oynadıkları oyunları gördükten sonra "B"planlarınıda görüyorsak, biz, onlardan 2 adım ilerdeyiz demektir. Bu ise Bizlerin Kamil bir Iman erişmemimizi gerektiri. Ne yazıkki şu ana kadar, dünya Müslümanları "Ümmet" olarak bu safaya gelmiş değiliz. Toplumuzda, gerçek Allah erleri olan sesiz güçler bu oyunları fark ediyor, yani Hak ile batılı çok iyi ayırt edip, mücadele ediyorlar, ama ne yazıkki bizler, o sesiz güç olan Allah erlerinin, o verdikleri mücadelelerine ve dualarına karşı, simetrik politika, asimetrik politika, konjektürel durum, ırkçılık, mezhepçilik, vs gibi kulaka hoş gelen ama içi boş laflar ile karşıyız. Ama velakin bilmeyizki Bizler, Bu sesiz güç, Allah'in Erleri sayesinde herşeye rağmen ayaktayız.

" İnananlardan öyle erler var ki Allah'a verdikleri sözde sadâkat gösterirler; onlardan kimisi, adağını ödedi, kimisi de beklemede ve onlar, sözlerini, özlerini hiçbir sûretle değiştirmediler." Azhab-23

Neden biz müslümanlar bunları yaşıyoruz ?

Bugün islam ümmetinin yaşadıklarına bakarsanız nedenini çok rahat anlarız ! Çok basit ve bilinen soruları sorarak kendi halimize bir bakalım neredeyiz gerçekten?

1-) Müslüman kime denir ?

Kalben ve dil ile "La ilahe Ilallah Muhammedin Resulullah" diyen herkes.

2-) Bizleri ve herşeyi Yaratan Rabbimiz kimdir ?

Allah (cc) Rabb el Alemin.

3-) Peygamberimiz kimdir ?

Hz. Muammed Mustafa (savs)

3-) Kitabimizin adı nedir?

Kuran el Karim

4-) Kıblemiz neresidir ?

Kabe.

5-) İlk Kıblemiz neresidir ?

Mescid el Aksa.

6-) Ölümden sonra sorgu & sual ve ölüm sonrası hayat varmı ?

Evet. Kabir sorgusu, Mahşer Mahkemesi ve devamı olarak kalıcı daim hayat.

7-) Cennet ve cehennem varmı ?

Evet, Cennet ve cehennem var.

Müslümanlar arasında bunlara itirazı olan varmıdır ? HAYIR YOK. Tüm Müslümanlar Şiası ile Sünnisi ile ÜMMET olarak hem fikiriz.

Sorularımıza devam edelim.

1-) Müslümanların düşmanlar kimdir ?

Herkes Şeytan diyecek. Fakat Şeytan, sadece müslümanların mı düşmanı ?

HAYIR. Şeytan insanlığın düşmanı.

O zaman Müslümanların düşmanları kimlerdir ? Müşrikler, kafirler yani Allah'a inanmayıpta Allah'a ortak koşanlar, Peygamberlere ve Peygamberimize inanmayıp, düşmanlık yapanlar. Müslümanlar arasında ve insanlık arasında fitne ve nifak sokup birini diğerine düşman yapıp savaştıranlar.

İnsanlık tarafından ve tüm müslümanlar tarafından biliniyorki, Siyonizmi ve ona hizmet eden ülkeler, ideolojiler & ek-ideolojiler ve bu ideoloji için gecesini gündüzüne katıp mücadele edenler. Allah'ın, insanlığın ve Müslümanların düşmanıdır. Kim bunlar ; İsrail terör devleti, ABD terörist develet makinası, Müslümanların vahdetini dinamitleyen Mürtetinler, Avrupada, şeytana uşaklık yapan ve ateist fikir üreten ideoloji babaları ve bunlara uşaklık yapan devlet, devletçikler ve kişiler.

Neticede, İnsanlığın ve Müslümanların ortak düşmanı, Şeytana uyarak, insanlığı saptıran ve zelil hale, şeytani fikirler için canı ile başı ile mücadele edip, sokanlardır.

2- ) Müslümanların Dostuları kimdir ?

Allah ve Peygamberlere inanıp, dostu olan, insanlığı yüceltip, Allahın adaletini yeryüzünde yaşayan, yaşatmak için şeytan ve onların hizmetçilerine karşı başı DİK duran TAKVA sahipleridir.

Bunların kelamlar herkezce biline şeylerdir. Fakat bilinmesine rağmen, insanların ve müslümanların yaşadığı bunca zülüm, zilet ve parçalanmışlık nerden gelmektedir ?

İlk yazım olan MATRİKS' de bunu açıklamıştım. Matriski kalıbını kırmadıktan sonra bizlerini hakikatı yaşaması çok zor demiştim.

Matriks ; Allah'ın insan için var ettiği, yaratığı "Hak" & "ilahi Adalet" üzeri olan herşeyi, saptırarak sanallaştıran ( sahtesi olan, asıl olmayan, yalan) ve herşeyi her kılığa sokabilen bir yapıdır. Bu yapıyı şeytan tek kendisi yapamaz, çünkü onun bizim dünyamızda fiziksel güçü yoktur. Dolaysıyla şeytanın biz İnsanlara, kendi elimizle, "Tanımlar", "Tasarımlar", "Algılar" ve "kavramlar" üzerinde oluşturduğu, şeytani yanıltma operasyonları ile bizlere yaptırı.

"İşler hüküme bağlanıp bitince, şeytan derki ; Doğrusu, Allah, size gerçek olanı vaadi vaat etti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. ve zaten size karşı bir gücüm, kuvvetimde yoktu, ANCAK SİZİ ÇAĞIRDIM, Sizde ÇAĞRIMA uydunuz, öyleyse, beni kınamayını, kendinizi kınayın" İbrahim-22

Öylesineki Şeytan kendini suçsuz olduğun ilan etmekle kalmayıp, insanların yaptıkları her türlü adaletsizlik ve zülüme ortak edilmesine karşı çıktığınıda söylemiştir.

" Dahası sizin beni kendinize ortak etmenizide kabul etmemiştim. Gerçek şuki zalimlere acı bir azap vardır. " İbrahim-22

Çok iyi anlaşılıyorki, Şeytan kendisine rakip gördüğü insanı, Allah'a verdiği söz üzeri, insanların bir çoğunu çok güzel kullanmış ve rezil & rüsva etmekle kalmayıp, zalim olarak gördüğünde ispatlamıştır.

Burda çok hassas bir fark vardır ;

1-) Allah'ın övdüğü ve yücelttiği insanlar.

2-) Şeytanın kullandığı ve nefsini ilahlaştıran zalim insanlar.

Bizler bu yol ayrımını nasıl fark edemiyoruz ! yada fark ediyoruzda Dünya hayatını (Mal & mülk, makam, ...) Ahiretimize mi tercih ediyoruz !?

Hicr ; 39,40 "Şeytan, 'Rabbim! Beni saptırdığın için, and olsun ki yeryüzünde fenalıkları onlara güzel göstereceğim ; halis kıldığın kulların bir yana, onların hepsini saptıracağım' dedi"

Bizler kendimizi nerde görüyoruz ? Tabiki Allah'ın övdüğü ve yücelttiği insanlar sınıfında ama amelerimizle, arzularımızla, kısaca yaşantımızla gerçekten nerdeyiz !? Yaşantımızı, Allah'ın bize bahşettiği hakikat üzerimi algılayıp yaşıyoruz ? yoksa Şeytanın şekillendirdiği, gösterdiği yalan üzerinemi !?

Kendimizi, Dünyanın merkezimi göyoruz !? Irkımızı, yahudilerin yaptığı gibi, Allah'ın tercih ettiği ırk olarak mı görüyoruz !?

Allah'ın Dini islamı, Mezhebimizden mi çıktı diyoruz !?

Kısaca Farkına varmadan şeytanın vehme ve vesveseleri ile Kendi kalemize durmadan gol atıyoruz fakat maçı kazandığımızamı inanıyoruz!?

Bizler, Allah'a itaat etmeye ve O'nu yüceltmeye geldik bu dünyaya, acaba gerçektenim öyle yapıyoruz !?

Ölmeden önce ölmüş olup, o Mahşer günü kurulacak olan mizanda "tüm organlarımızının" bizden hesap sormadan önce kendimizi sorgulamalıyız. " Ben, Yaratıcım Allah'ın benden övgü ile bahşettiği insanlık sıfatı olan, yüceliği, halife/liderliği nasıl kullandım ?

" Kim Rahman (olan Allah)ın zikrini görmezlikten gelirse, Biz bir şeytana onun 'üzerini kabukla bağlattırırız'; artık bu, onun bir yakın dostudur. Gerçekten bunlar (bu şeytanlar), onları yoldan alıkoyarlar; onlar ise, kendilerinin gerçekten hidayette olduklarını sanırlar. Sonunda Bize geldiği zaman, der ki: "Keşke benimle senin aranda iki doğu (doğu ile batı) uzaklığı olsaydı. Meğer ne kötü yakın-dostmuşsun sen." (Bu söylenmeleriniz,) Bugün size kesin olarak bir yarar sağlamaz. Çünkü zulmettiniz. Şüphesiz azapta da ortaksınız. (Zuhruf Suresi, 36-40)

Ey İnsan ! Ey Müslüman ! Kendini kandırma.

 

Mustafa Kemal TAŞPINAR

Ağustos  2017

Yorumlar1

  • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
    Bizler kendimizi nerde görüyoruz ? Tabiki Allah'ın övdüğü ve yücelttiği insanlar sınıfında ama amelerimizle, arzularımızla, kısaca yaşantımızla gerçekten nerdeyiz !? Yaşantımızı, Allah'ın bize bahşettiği hakikat üzerimi algılayıp yaşıyoruz ? yoksa Şeytanın şekillendirdiği, gösterdiği yalan üzerinemi !? Kendimizi, Dünyanın merkezimi göyoruz !? Irkımızı, yahudilerin yaptığı gibi, Allah'ın tercih ettiği ırk olarak mı görüyoruz !? Allah'ın Dini islamı, Mezhebimizden mi çıktı diyoruz !? Kısaca Farkına varmadan şeytanın vehme ve vesveseleri ile Kendi kalemize durmadan gol atıyoruz fakat maçı kazandığımızamı inanıyoruz!? ÇOK DOGRU BIR TESBIT. BU DUSUNCE GOZLERI KOR EDIYOR HAKIKAT GOREMIYORUZ.
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun