Kavramlar ve Tanımlara Dikkat

  • GİRİŞ27.08.2017 18:55:12
  • GÜNCELLEME27.08.2017 18:55:12

 

Allah’ın Adıyla

Bölgemizdeki oynanan oyunların ve planların sonu yok, fakat hedefleri ise aynı , bizler neye karşı ? ve nasıl ? oynanan bunca hileci oyunlara karşı kendimizi kollamalıyız, korumalıyız ?

Daha öncek yazımda belirtiğim açıklamalar doğrultusunda yapılacak ve dikkate alınacak hususlar kısaca şu başlıklar altında sıralayabiliriz.

1- Tanımları kendi ilahi sözlüğümüzle düzgün yapmak.

2- Dostları düzgün belirlemek ( Kim müttefik ? Kim düşman ? )

3- Uyduruk Kavramlar ile kendimizi kandırmamak. (Reel politika, simetrik politika, konjekturel hal, sikülarizim, vb.)

Biz bu başlıkları yaparken hangi terminoloji (sanat sözlüğü) ile yapmaktayız? Kullandığımız açıklam sözlüğü bizler için hayati önem teşkil etmektedir. Ama herşeyden önce biz kendi tanımımızı iyi yapmalıyız ve sonrasında safımızda ona göre iyi belirlemeliyiz?

1- ) Biz kimiz?

2- ) Safımız nerdedir?

Neden önemli olduğunu açıklarsak; Ev ahalisinden birisi hastalansa ve sağlığına kavuşturmak için araba tamirhanesine (arab garajına) götürse, Mekanikçi ustasını ben iyi tanıyorum, o benim müttefikim, dostum güçlü bir tamirci, o iyileştiri dese ne deriz?

1.1) Tamirhanede kullanılan terminolojinin tamirat "Mekanik" terminolojisi olduğunu. yani Tamirhane olduğun, insanın araba değil, insan olduğunu, gerçek anlamda ya unutmuş ! yada hasta olan kişiyi öldürmek istiyor deriz onu demesekte iyileşmesini istemiyor deriz.

1.2 ) Hastanın hastaneye gitmesi gerektiğini, çünkü, Doktorun hastanede kullandığı terminoloji sağlık terminolojisi olduğunu, Hastanenin Medikal yeri olduğunu, tamirhane olmadığini söyleriz.

Birinci öncelik biz kimiz ? kendimizi iyi tanımalıyız;

- " Müminler ancak Allah`a kulluk ederler. O`ndan başka zihinlerinde ilahlaştırdıkları hiçbir varlık yoktur. (Fatiha Suresi, 1-7; Nisa Suresi, 36)

- "Kuran`a kuvvetle bağlıdırlar. Tüm hareketlerini Kuran`a göre düzenlerler. Kuran`a göre yanlış olduğunu gördükleri bir tavırdan hemen vazgeçerler." (Araf Suresi, 170; Maide Suresi, 49; Bakara Suresi, 121)

- "Ey Iman edenler Allah'tan nasıl korkmak gerekiyorsa öylece korkun, sakın siz, Müslüman olmaktan başka bir sıfat ile can vermeyiniz." Al-Imran 101-102.

 

Bizler bu kimlik sorununu ayırt etmeden sağlıklı iç ve dış bir politika yürütmemiz mümkün değildir. Dahada açarsak, Kendimizi Islam ile tanımlıyor isek, Müslüman olduğumuzda ilan ediyorsak, bizlerin gideceği yer "Gayri islamı" ideolojiler, terminolojiler ve buna bağlı kulüpler olmamalı. Çünkü bizler, taki "Ruhen ve Bedene" onlara gibi olmadan, Bizlerin, onların yollar ile yol almamız mümkün degildir, buna rağmen, yine bizleri kendilerinden görmezler.

- " Onların dinine uymadıkça yahudiler ve Hıristiyanlar, Senden memnun olmazlar." Bakara-120

Kendimiz tanıdıktan sonra, artki kim dost ! kim düşman ! daha kolay belirlenir. safımız netleştirmek daha kolay olur. Allah (cc) diyorki ;

- " Ey Iman edenler ! Benim düşmanım, sizinde düşmanınız, onları dostlar/müttefikler edinmeyin. " Mumthin-1

- " Şeytanı ve yandaşlarını düşman edinmişlerdir. " (Fatır Suresi, 6; Zuhruf Suresi, 62; Mümtehine Suresi, 1; Nisa Suresi, 101; Maide Suresi, 82)

- Sadece Allah`ı ve müminleri dost ve sırdaş edinirler. (Maide Suresi, 55-56; Mücadele Suresi, 22)

Doğal olarak Kuran el karim bizlerin safını belirliyor, sonra, uyguluyacağımız politikalar ve alacağımız tavırları kolaylaştırıyor, eğer gerçekten safımızı belirlemiş ve Allah'in Kitabi kurana uyuyorsak !!! uymaz isek ne olur ?

- " Onlar size gelen gerçeği inkar etmişken, onlara sevgi gösteriyorsunuz !!? " Mumthin-1

- " Iman ve Küfür kesin olarak birbirinden ayrılmış(tır)ken " Bakar-256

Bu çok önemli, yazımın başında belirttiğim gibi, tanımlar ve kavramlarda bir kargaşa yaşıyorsak " düşmanımıza müttefik, dostumuzada düşman " diyebiliriz.

Bizler, " Konjekturel kriz ", " Asimetrik politika " yada " Simetrik politika ", " Reel politika ", Ireel politika " ve daha çoğalatabiliriz bu kavramlar ne demek istiyoruz? nereye gelmek istiyoruz ? Hangi sorunlarımızı çözmek istiyoruz?

Tabi tanımlarını yapabiliriz. Ama hangi terminoloji (sanat sözlüğü) kullanarak ? Medikal terminoloji için Mekanik terminoloji kullanarak mi?

Bir önceki yazımda belirtmiştim, Şeytani güçlerin yaptıkları plan içinde planlar , oyun içinde oyunları var. Bu şu demek, Bizlerin yaşadıkları ve düşüncelerinin yönlendirildiği, Bizlere oynadıkları oyunlarının daha önce hazırlandığı, sizlere ve bizlere nasıl büyük algı operasyonlarıyla içine çekildiği / uygulandığını biliyormuyuz ?? Görsel Medyanın bizler 24s/24s morfinlediğinden haberdara değilmiyiz ?

Nasıl yapabilmekteler? olurum bu kadar ? amada büyütün diyebilirsiniz !! Hayır. Ben büyütmüyorum, fakat bazıları ya görmüyor ? yada görmezlikten geliyor ? yada oyunu bir parçası olarak bir parazit gibi kendini besliyor.

 

Sadece çok basit bir örnek vereceğim, Bugün Hepimizin elinde bir akılı telefon var. Adı üstünde "akılı" telefon, bize ne yaptığını ! bizleri nasıl yönlendirdiğini ! acaba kaç kişi biliyor? Bizi işin istihbarat kısımını geçtik, o hedefinin yanında çok hafif kalıyor.

Bu, başlı başına işlenecek bir konu. Inşallah onu daha geniş olarak yazarız, ama şu kadarını söyleyim ;

Biz insan oğlu, aynı akılı telefonlardaki gibi, bizi yartan yüce Rabbim, bizleri, bir "alıcı" ve bir "verici" ile donatmış. Yani Etkileniyoruz ve Etkiliyoruz. Bu şu demek, Bizleri, birileri manyetik dalgalar ile yönledirebilir. " Düşündük mü, Dünya insanı tek tipileşiyor ; aynı şeyi seviyor, aynı şeyi giyiyor ve aynı şeyleri düşünüyor ! ayni şeyleri yapıyor farklı kültürlerde, farklı coğrafyada yaşasalar bile !

Konumuza dönecek olursak, Bizler, demagojik laflar ile hazırlanmış olan sanal olaylar içinde kendimize, yine hazırlanmış olan sanal çözümler ve demagojik laflar ile çıkış yolu arıyoruz !!! ama durmadan kendimize gol atıyoruz, kendimiz daha çok yıpratıyoruz. Yaptığımız, sadece kendimizi ve çevremizi kavramlar, tanımlar ve algılar ile sanal olarak yalanlarla süslüyor ve bu minvalde "çözümler" ürettiğimizi düşünerek kendimizi kandırıyoruz.

Özet olarak yapılması gereken: işin ilk başında yapılan hatanın kabullenip düzeltilmesi olmalıdır. Artık kimin ne olduğu, kimin ne yaptığı, hedefi çok iyi bilinmektedir. şayet sen kendinin kim olduğunu ve gerçek hedefini bilirsen kullanacağın terminoloji (ilahi sozluk) ile bunu açık ve net görürsün. Allah-u Teâlâ münafığı tarif ediyor. Her ne kadar dost gibi görünüyorsa da aslında düşman olduğunu bize bildiriyor.“ONLAR DÜŞMANDIR.” (Münâfikûn: 4)

" Kendisine Rabb’inin âyetleri hatırlatılarak öğüt verildikten sonra, onlardan yüz çeviren kimseden daha zâlim kim olabilir? Muhakkak ki biz suçlulardan öç alacağız.” (Secde: 21-22)

öz ve net olarak :

" Ey Iman edenler ! Müminleri bırakıpta kafirleri ve mürtetinleri / münafıkları dost müttefik edinmeyiniz " Nisa-144

*********

Ek: Ülkemizi Iran askeri en üst kademe komutanı Gen. Bakiri ziyaret etti. Bu iki ülke ve bölgemiz için çok hayırlı, bereketli olacaktır. Bölgemiz içinde barışın, siyonist güçlerin her türlü oyuna karşı sağlanacağına bir işarettir. Iki Ulkenin bu çalışmaları, bölgemize barışın gelmesi, kanın durması olacaktır.

Bununla beraber, Ne yazık ki ülkemizde islamı geçin bazı TV kanlarında intellektüle geçine zatlar, bu önemi okumaktan çok aciz olmakla birlikte, hakikati saptırmakta için çaba göstermekteler. Sanki siyonist ABD ve Israile yakin olmak onlar için daha anlamlı. (Dais benzeri)

 

Mustafa Kemal TASPINAR

Ağustos 2017

Yorumlar1

  • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
    DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR ALLAH DERKI - " Ey Iman edenler ! Benim düşmanım, sizinde düşmanınız, onları dostlar/müttefikler edinmeyin. " Mumthin-1 FAKAT MUSLUMANLARIN YAPTIKLARI;- " Onlar size gelen gerçeği inkar etmişken, onlara sevgi gösteriyorsunuz !!? " Mumthin-1 O ZAMAN ALLAH DERKI ; " Kendisine Rabb’inin âyetleri hatırlatılarak öğüt verildikten sonra, onlardan yüz çeviren kimseden daha zâlim kim olabilir? Muhakkak ki biz suçlulardan öç alacağız.” (Secde: 21-22) KARDESIM COK CAN ALICI KONULARA DEYINIYORSUNUZ ALLAH KALEMINIZE GUÇ KUVVET VE TEYFIGINIZE ISIK VERMEYE DEVAM ETSIN, ASLA KESMESIN.
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun