Israrın Getirdiği Hatalar

 • GİRİŞ12.01.2018 18:12:10
 • GÜNCELLEME12.01.2018 18:12:10

Allah’ın Adıyla

 

Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir. (MAİDE/54)

Kâfirlere ve münafıklara itaat etme, onların ezalarını bırak (aldırma) da Allah'a tevekkül et. Allah vekil olarak hepsine yeter. (AHZAB/48)

 

TERMINOLOJIDEKI ISRARININ GETIRDIGI HATALAR

 

Gurur, kibir, böbürlenmek ve taassup insanın en büyük düşmanı, fakat ne acıkki insan oğluda bu zaaflar ile güçlü olduğunu ve de hakikati savunduğunu sanmakta. Eğer bu vasıflar var ise, salt olarak değil, aracı, katalizör olarak, güzelliği sağlayan sıfatların sabitliğini sağlamak içindir. Mesela, sabırlı olmadaki gurur, hakikati oluşturmak için taassup, sinerji oluşturmada kullanılan bir katalizördür yani kalıcı ve tek başına değildir ve olmamalıdırda.

 

Burdan Ülkemizin Suriye politikasına gelince, Turkiyenin suriye politikası ilk başadan bu yana çelişki doludur. Suriye politikasındaki ABD’nin oyununa gelen Turkiye, ABD’nin oyununa geldiğini kabul etmesine rağmen hala terminolojideki ısrarı yüzünden Suriyede devamla çelişkili bir politika yürütmemizi sağlamaktadır.

 

Çelişkilerin olduğu konumlar;

1-) Arap baharı Kürsel güçlerin uyguladıkları, bölge ve dünya üzerindeki emperyalist arzularını gerçekleştirme planı olduğunu bilmemize rağmen,

2-) Suriyedeki ayaklanma, küresel güçlerin başlattığı Arap baharını bir devamı olduğunu bilmemize rağmen yanlış tanımlamamız,

3-) Bu plandaki « Demokrasi » sloganı, demokrasiyi getirmekten daha çok ülkeleri bölme, kaos yaratma planı olduğunu bilmemize rağmen,

4-) Bölgedeki yapılan tüm savaşlar siyonist işgalci güçü korumak için uygulanan, siyonist işgalci güçün bölgedeki büyüme planı olduğunu bilmemize rağmen,.

5-) Bu plandaki hedeflerin devamı, komuşu güçlü ülke olan Iran ve Türkiye olduğunu bilmemize rağmen,

6-) Suriye- Irak toprak bütünlüğü, Iran ve Türkiyenin toprak bütünlüğü olduğunu bilmemize rağmen,.

7-) Esad’ın hedefi, ülkesinin toprak bütünlüğünü korumak olduğu, şunan kadar, dışardan destekli kışkırtmalar karşı mücadele verdiğini bilmemize rağmen,

8-) Suriyedeki bütün muhalefet güçleri belirli ülkeler hizmet eden terörist/maşa gruplar olduğunu bilmemize rağmen.

9-) Bu muhalif gruplar, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü katiyen sağlamıyacaklarını, hiç birindede liderlik /yönetici vasıf olmadığını ve bunla birlikte hedeflerinde olmadığını bilmemiz rağmen, Onları o bölgede oluşturup, büyüten ülkelerin hedeflerini yerine getireceklerini vede oda bölgedeki savaşın devamı olarak iran rejimin yıkılması ve ülkenin bölünmesi, Türkiye yönetiminin devrilmesi ve ülkenin bölünmesi olduğunu bilmemize rağmen,

10-) Iranın suriye rejimini savunması, kendi ülke sınırını ve bütünlüğünü korumak içindir. iran gelen tehlikeyi ilk başta görmüş ve net pozisyon almıştır. Arap baharı ve suriyedeki gelişen olayların hedefin Demokrasi olmadığınıda görmüştür. Fakat biz Turkiye olarak bunu görmedik ABD’ni dolmuşuna isteyerek yada istemiyerek bindiğimizi (Nato ülkesi, Abd muteffiki olduğumuz için ve demokrasiye inandiğimiz için) bilmemize rağmen,

11-) Rusyanın politikası ABD ile aynıdır. Rusya, Esad üzerine yatırım yapmıştır. çünkü suriye rusya çizgisinde olduğu içindir. Fakat ne yazıkki Turkiye ABD çizgisinde olmasına rağmen, ABD’den yediği ihanetlerin hadi hesabı yoktur. şuan tam anlamı ile ABD Bizi, bizlerin terör örgütü değdiğimiz PKK’ya ve YPG’ye ye çok ucuza sattığını bilmemize rağmen,

12-) Iranın yayılmacılığı yada şia hilali ABD ve Israilin Bölge ülkelerini iran karşı kışkırtmak için kullandığı bir slogan oldugunu bilmemize rağmen. (bölgedeki Iranın Anti ABD varlığı, israilin hedeflerine bir engeldir.

 • Filistindeki güçleri destekliyen bir iran rejimi.
 • Suudi kraliyet ailesini ihanetini ilan eden bir iran rejimi.
 • Iran petrol ve gazına Abdi’nin el koyamasına engeleyen bir Iran rejimi.
 • Vahşi ambargoya karşı koyan ve silah teknolojisinde ilerleyerek işgalci siyonist güçü tehdit eden bir iran rejimi.)
 • Yemenden kendisini kuşatmak isteyen siyonist küresel güçlere karşı koyan bir Iran rejimi.

 

Bu bilgiler gözle görüne ve yaşadıklarımız, fakat Turkiye, bu ve daha fazla bilgilere sahib olmasına rağmen suriyedeki takıntısını aşamamış ve bölgeni büyük bir baruthane olmasını katkı sağlamıştır.

 

Açıklayım, Biz zannediyoruzki Esad gider ise bölge günlük güneşlik olacak ve demokrasi gelecek,!!? Esad’a biçilen kimlik, Esat’a rağmen oynanmıştır. "Zalim Esad" Neden Suudi kraliyet ailesine yada BAE zalimlerine bu kimlik verilmiyor ve Demokrasi adıyla oralara gidilmiyor, o yöre halklarının çektikleri onca zulme rağmen kurtarılmıyor?????

 

Yapılmak istenenleri, Mısırda Gördük, Libyada gördük, Irakta gördük, Afganistanda gördük, nereye demokrasi için girdilerse zülüm vahşet ve yıkım getirdiler. Yani Demokrasi Şeytanın müslümanlar için icat ettiği en büyük yalan balonudur. Bu yalana inanan bütün müslüman ülkelerin hali ise ortadadır.

 

Yani bizler kendi inat ve taassubumuz ile ABD’ni Suriyeye yerleşmesine ilk başta BOP Eş başkanı ve sonrada Esad karşıtı politikamız ile sağlamış olduk. Esad en doğal hakkını savunmaktadır. yani ülkesini dışardan gelip, içerde isyan çıkaranlara karşı savunmuştur. Diktatör veya değil ! bu asli konu hiç olmamıştır. ama Bizlerin Esat takıntısı ile ABD, Bize öylesin büyük zehirli lokmalar yutturduki ! Esat onu yanıda tatlı kalacak. Bunu daha iyi ilerde göreceğiz.

 

Kendimiz ile çelikeler dolu ama hakikat olan bu gelişmeler, Bizlerin yalan temel üzerine hakikati inşa etmemizi sağlamıştır. Bu neyazikki kendimizi kandırmaktan başka birşey değil, çünkü ABD’ye karşı gözükerek kendimizi ABD’ye kullandırtmış olmuyorumuyuz.!!!

 

Neden yanıldığımız ve çelişkilerimizi özünü açıklarsam ;

 

1-) Resmi Yaşantımızda Kendi terminolojimiz islamı kullanmıyoruz, fakat kendimizi islam olarak lanse ediyoruz.

2-) İnançsal Söylemlerimiz, hale hazır alt yapımızla uyuşmamaktadır. Savunduğumuz ideoloji ile kimliğimiz oluşturan geçmişimiz ile çelişmektedir. istesekte istemesekte Bu bizi ilerde köşeye sıkıştıracaktır ki oraya doğruda gidiyoruz. İlahi Adaleti ne yazıkki Demokraside arıyoruz!!!! Ya Allah’a ve Ahirete inanırız yada Allah’a ve Ahirete inanmayız ama ikisi aynı anda olamayız !!

3-) Suriyedeki Esat takıntımız ile başımız daha çok ağrıtacağız. Esat asil itibari ile bizim önümüze atılan, ABD'nin bölgedeki siyonist işgalci terrörist yapının isteği doğrultusunda bir yem olmuştur.

Abdi’nin oyunun bozmak için, Abd’nin 2 adım ilerideki oyunun görmemiz lazım. Abdi’ni bizler uzatıyı kısa vadeli favörler yada sahte iyi niyet gösterisi ile başarı elde ettiğimizi sanmayalım !!. çünkü bu şekilde, bizleri köşeye sıkıştıracak hamleyi atmaktadır.

4-) Bölgede Oyun kurucuları ilk başında gelen ülke, GB’deki siyonist « illuminati/kabala inançına bağlı » kraliyet Ailesidir . GB hükümeti iyi polisi oynamaktadır. Aman Haa bu Bizi kandırmasın !!.

 

Netice olarak : Bizler, ABD’nin (YPG-PKK-PYD) yeni kurduğu Suriye Kuzey ordusuna karşı, Esadı desteklememiz gerekmektedir. Suriye net bir barış bu şekilde gelir. Daha ileri zamanda suriyede oluşacak yeni ortamda, gereken sosyo politik yapılanmayı Iran - Irak - Turkiye - Suriye olarak oturup çözümlenmesi gerekir. Yoksa ABD silahları depoladı ve Biz bile bile müsade ettik ! Neden ??? Esat takıntımızdan ötürü.

 

Hedefimiz olarak : Vahi Islamını, hem Terminoloji olarak, hem İdeoloji olarak, hemde Din olarak sahip çıkıp, yaşamak ve şeytanın oyununu bozmaktır. Unutmayalım ki kazana Allah'in taraftarları olacaktır.

 

Mustafa Kemal TASPINAR

12 Ocak 2018

 

Yorumlar2

 • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
  - Kendimiz ile çelişkiler dolu ama hakikat olan bu gelişmeler, Bizlerin yalan temel üzerine hakikati inşa etmemizi sağlamıştır. Bu neyazikki kendimizi kandırmaktan başka birşey değil, çünkü ABD’ye karşı gözükerek kendimizi ABD’ye kullandırtmış olmuyorumuyuz.!!! BURDA BIZ RUSYA KARSI BIR HAMLE YAPIYORUZ. AFRIN RUSYA ILE ÇOZULUR. DAHASI TURKIYE EGER SURIYEDE BIR SAVAS VERECEK ISE PYD-PKK YPG VE DIGER UYDURUK MUALIFLER KARSI. BUNU SURIYE REJIM ILE YAPMALI. YOKSA BU ISIN SONU BOLGE ULKELERINI TUKETIR ! ISRAILI YUCELTIR.
 • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
  SA. Kardeşim çok açık ve net anlatmissiniz, bunu ötesi olamaz. oyun kuranların amaçi zihin bulandırmak. Kaleine sağlık
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun