Görünen Köy Kılavuz İstemez

 • GİRİŞ06.02.2018 18:07:13
 • GÜNCELLEME06.02.2018 18:07:13

Allah’ın Adıyla

Türkiyemiz Kendi bütünlüğünü, birliğini ve güvenini sağlamak için Suriye sınır boyunda, Zeytin dalı operasyonun başarlı şekilde yürütmekte. Bu küresel güçlerin fitne koridoru planlarını bozmakta ama küresel güçlerin (ABD & siyonist işgalci terör GB kraliyet ailesi ve diger şeytani vakıflar) hedeflerini değiştirmemekte. Açıklarsam, Küresel siyonist güçler hedeflerine varmada oluşabilecek varyasyonları hesap ederek, kendi yollarında esnek davranırlar ama hedeflerini asla değiştirmezler. Bunu zaman birim içine dağıtırlar, kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli ve neticede ise Hedef. Bizler buna « A » planı, « B » planı, olmadı « C » planı, vs. diyelim, ama tüm planları tek bir hedefe varmak içindir. Çünkü her türlü olasılıklar, yapılan planda hedefe varma doğrultusunda hesaplanır. Bir bölüm veya bir parça üzerinden hesap edilmez. Örneklersek; Eğer Siyonist güçler Suriyeyi parçalamak istiyorlarsa ki bu hedefe varmadaki planlarındaki bir parçadır, dolaysi ile Bölge ülkelerini yapısını ; Bölge ülkelerin halkların etnik yapısını, oluşturduğu aşiretleri, soylarını soplarını, dinlerini, mezheplerini ve zaaflarını buna ek olarak, yönetim yapılarını, yöneticilerin şahsiyetin. Yedikleri & içtiklerinden tutun, seyrettikleri filim ve zevklerine kadar analiz ederler. Bu analiz neticesinde çıkan veriler doğrultusunda, o toplumun neye kadir olduğu veya neden hoşlanmadığı, hangi durumlara hazır olduğu, hangi durumlara hazır olmadığı, tam net olarak çıkarırlar. Özelikle kullandığımız akılı telefonlar sayesinde, beleş & paralı aplikasyonlar aracı ile saat kaçta yatıp, kaçta kalktığımızı, evdeki alışkanlıklarımız, evdeki kavgalarımızı ve dahası neleri.. ! onu bile tesbit etmişlerdir yada etmeye çalışırlar. Bu tesbitler, planlarını oluşturmada kullanılan çok önemli verilerdir. Biliyorumki bizler şuan okurken diyoruzki « Allah’ın dediği olur » Evet Allahın dediği oluyor ama ! Birileri, Allah’ın dediğini kendi istedikleri doğrultusunda oluşturduruyorlar. ( Bizler ne Allahın istediğini yapıyoruz nede yapılması gerekeni !! ama çok ve bol keseden konuşuyoruz.»

Burdan bölgemize gelelim, Yukardaki sıraladığım açıklama sonunda çıkan veriler ile Arap Baharını alt yapısının ve programını çok önceden oluşturdular. Asıl hedefleri Arap baharını oluşturup Demokrasi getirmek mi idi ? şimdi görüyoruzki Demokrasi söylemleri, Aptaları ve cahilleri kandırmak, Hakikata sarılmayanlarin kandığı yalandan başka birşey değildir ve yalandanda öte gidemez. Çünkü o, Katmerli yalandan başka bir şey değildir. Bütün bölge ve özelikle müslüman ülkelerede DEMOKRASİ adı, KAOS, YIKIM bunların malzemesi olan ZÜLÜM’den başka hiç birşey getirmedi. Bu katemerli yalan ile Türkiyeyide çok güzel kullandılar, Türkiyenin gelişmesi önüne çok büyük bir set çektiler. Bu setide bize kendi elimizle çektirdiler. Allah şükürler olsunki geçde olsa bunu halk olarak çok net gördük.

Eğer siyonist emperyalist güçlerin Demokrasi yalanı olmasa idi ! Bugün Biz Suriye ile nasıl olurduk ? En son halimiz hatırlıyorum, Kardeş - Abi - Bacı ilişkileri idi.

Olan oldu artık ona girmeyeceğim, Ama şunuda söylemeden yapamayacağım, Esad’ı « Diktatör devlet başkanı » ilan etmek, projenin bir parçası idi. Esad istesede, istemesede olacaktı. ama belki onun kurtulmasının tek bir şartı vardı.! o şartın neticesinde istedikleri olmadığından dolayı özelikle onu bu hale soktular. O şart, ülkesinde Demokrasi olmaması yada ülkesinde tek sesin kendisi olması, veya diyebileceğiniz insan hakları ile ilgili ne varsa hiç biri değildir. Onu ve ülkesini bu hale sokmalarını tek ama tek sebebi, Siyonist işgalci terörist devlete boyun eğmemesi oldu. Daha önceki yazımda açıkladım.

Bizim Suriyeye yönelik Zeytin Dalı operasyonun gelince, Yazımın girişinde belirtiğim gibi bu operasyon yerindedir. Fakat bu operasyonun söylene hedefi doğrultusunda başarılı olması için Dikkata alınıp gerçekleştirilmesi gereken bazı ana hususlar vardır. Yoksa Zeytin Dali operasyonunun sonuçu iyi olmuyacaktır.

Açıklayalım ; varsayalım ki Biz operasyonu Başarıl bir şekilde yürüttük. ABD, biz göz yumdu, bazı şeyleri es geçti ( plan varyasyonları) böylece bize üstü kapalı destek verdi. PKK ve PYG & PYD’de herzamanki gibi kullan at yaptı. Ve neticede Biz, öyle veya böyle istediğimizi elde ettik. yani Terör koridorunu tertemiz yaptık. Eee Sonra ? o (temizlediğimiz) yerlerden çekileceğiz mi ? Tabiki ! çünkü bizim hiç kimsenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Tamam çok güzelde ! O yerleri geri Esad Rejiminemi bırakacağız ?? Tabiki Hayır !? çünkü işin ilk başından bu yana adam gitsin diye sağ sola destek verdik ve olayın bu boyutlara taşınmasına bilinçsiz şekilde destek verdik.

Öbür taraftan, Rusya, Esadı bırakacakım ? İran Esadı bırakacakım ? Suriye Halkı Esadı bırakacakım ? Ben size şimdiden söyleyim HAYIR. Biz varsayımla, Esad’ın gittiğini farz edelim, Adam, tamam ben çekiliyorum, « halkımın isteğine boynum kılıçtan ince » dedi. Bölgeye ve Suriye halkına huzurmu gelecek ? Hayır.

Varsayımla devam edelim, Seçimlerin hazırlıyı yapıldı ve Seçimlere gidilecek. (şayet müsade ederse küresel güçler). Seçimleri Kazanan kim olacak ? Onuda şimdiden söyleyim kazanan Esad olacak. Tabi yine bir takım komplo kurulmaz ise !? (2014 deki seçimi kazanmasına rağmen takmayanlar şimdimi takacak ? yada Esadın kazanma korkusundan Esadın seçime Aday olmamasını istiyecekler)

Gelelim aktive olan Muhalefet güçleri dediklerimize. Kim bunlar biliyomuyuz ? Bizdeki FETÖ ve benzeri kaçaklar, gibi insanlar. Fetö küresel güçlerin bir projesi. Dışarda Abileri / Hocaları var. ülke içinde kendini kullandıran zavallı & aciz ve yanlışta samimi olan biçareler.

ÖSO’nun ordumuzun yanında olması doğru bir harekettir. PYD ile olacağına bizler ile olması daha çok iyidir. AMA bu demek değildirki bizleri ilerde satmayacaklar !!? ( yazımın ilk girişinde yaptığım açıklamaları hatırlayalım toplana bölgesel veriler düşmanımız çok iyi kullanmasını biliyor).

Örnek ; Çok geçmedi, geçen senenin son bombası « Mr. Barzani ». Dostumuz Barzani, desteklediğimiz Barzani, kapımızı sonuna kadar açtığımız Barzani, Bize ne yaptı ?

Bizleri ABD ve Siyonist işgalci terörist develetine sattı. Çünkü Mr. Barzani, bizlerle beraber olması, onlar için çalışmanın bir parçası idi. Adamların planları asırlık, Daha biz ve Bizden önceki jenarasiyon dünyaya gelmeden önce yapmışlar. ( Bazı akademisyenlerimiz diyeceki her yerde üst akıl aramıyalım ! güzel ama bu projeleri yapanlar kim ve ne zamandan bu yana bu işin peşindeler?) üstüne üstelik Bizler ise onların terminolojisi içinde hakikatı arıyoruz !! Onların verileri « sistemleri » ile doğruyu yanlıştan ayırt ediyoruz. Müslümanız diyeceksiniz ama yaşantımıza (sistem terminoloji tanımı) bakalım hangi çizgide yaşıyoruz anlarsınız.

Konuma geleyim, ozaman Öso’ya güvenerek uluslararası boyuta katiyen Resmi bir hamlede bulunmayalım, yoksa Kendi kalemize tekrar bir gol atarız. Aynı Esad’a aldığımız tavırdaki gibi. Çünkü geri dönüşü çok zor ve sancılı olur.

Devam edelim Esad gitmedi ? seçimle ! veya seçimsiz ! Adam bunca sene ülkesinin bütünlüğü ve birliği için Mücadele vermiş. Biz Türkiyenin git demesi ile yada seni istemiyoruz demek ile gitmiyor. Adam, Küresel güçlere 11 senden fazala karşı koymuş, hata bizde küresel güçlerin bu oyununa gelmişiz.

Ne yapacağız ? Adam gitmiyor. Evet adam haklı gitmemekte, çünkü11 sen canla, başla, mücadele etmiş, Derdi iktidarda devamlı kalmak olsa idi! küresel güçlere boyun eyer, Bölgenin en güzle yöneticisi olurdu. Fakat Kabul etmedi. Bu demek değil ki Adam iktidarı sevmiyor ! Adam iktidarı seviyor, ama her iktidar sahibi gibi.

Eeh şimdi ne yapacağız ? Adam savaşımı acacağız ? Neden bunu yapacağız ? Demokrasi getireceğiz diyemi ? Halkını öldürdün diyemi ? Ama Adamın ülkesine uluslar arası terörist grupları binlerce kamiyon/otobüs dolusu soktular, girdi, O terörist gruplar istedikleri gib adam öldürdüler, bunlarıda Esadın hesabına yazdılar, DAİŞ yaratıldı, PYD yaratıldı, Öso yaratıldı, « X » gruplar oluşturuldu, adamı köşeye sıkıştırmak için, adam kendi ülkesini savunuca Diktatör oldu. Bu fikre karşımısınız ! tamam öbür türlü cani oldu onu kabul edelim ve devam edelim.

Bugünkü yürtüğümüz politikaların neticesinde gördüğüm, günümüz için açık ve net şudur : Suriye politikasını, Yanlış temeler üzerinde doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Neticesinde geçirdiğimiz ve harcadığımız maddi ve manevi onca emeği & zor zamanı boşa çıkarıp, başımız öne eğik, elimiz cebimizde geri döneceğiz. tabi Küresel güçler buna musad ederse !!! Yada Dibi görünmeyen KAOS politikası ile, küresel güçlere karşıyız diyerek, onların planlarını uygulayıp « Bölgeyi » tam anlamı ile kan gölüne çevireceğiz ki Küresel güçlerin asıl hedefide budur.

 

Her iki durumda Bizlerin yapması gereken çıkış yolu şudur :

Bizler, Bölge ülkeleri, bölgemizde oyun kuranların kim olduğu ! ne istediklerini ! Ne yapacaklarını ! Kimler ile yapacaklarını çok iyi biliyoruz. O halde Türkiye-İran-Irak-Suriye rejimi ile bir araya gelip ve Rusya’da misafir vasfı ile aramıza alıp, kardeşlerin bir birleriye Helallaşıp, özür dileyip, güveni tazeleyerek bu şeytani güçlerin oyunu bozup, param parça edip, onların tepelerine çalmak olmalıdır. Bunu yaparken, Ne Irk, ne Mezhep, ne Demokrasi nede Taassup ön planda olmamalıdır. Bizlerin öylesine güçlü birleştirici çimentosu varki o ise ISLAM’dır. Bizlerin Tevhid bayrağı altında birleşmemiz lazımdır. Bu ise elzemdir. O ise her ülke « kendi Bayrağı, kendi Millet, kendi develet, kendi vatan ve Tek Din » federasi ile ISLAM çimentosu ile karıp, harmanlayıp, Eritip, TEK ÜMMET olan MUHAMMED ÜMMETİ OLMAK ve İNŞA ETMEKTİR.

Ne yazık ki Küresel güçler bunu yapamayacağımızdan, başaramayacağımızdan emindirler. Ama Buna rağmen ne olur ! ne olmazı ! düşünerek, onların bir « C » planları vardır. Hiç bir şey olmamış gibi özür dileyip, kendilerine bir yer bulmak için onlar bizden daha çabuk yumuşuyacaklardır.

Ama Bizler ise, Herşeye Rağmen, Onların her türlü pisliklerini bölgemizden atana kadar, Bölgemizdeki temizlik hareketi « ortak bir yapılanma » ile devam etmelidir. Bu temizlik küresel terör örgütü Fetö’yede, PKK’yada uluslar arası meydanda indirilecek en ölümcü darbe olacaktır.

Neticede, Başımıza gelecekler, bölgede yaşanacaklar, Bize rağmen oluşacaktır. Ama Bizler Samim bir Ruh hali ile Hak’tan yana olarak küresel güçlere karşı mücadele verelim. Nato, BM, ve Bölgede oluşturulan şer koalisyonuna (ABD-Suudi Kraliyet ailesi - Israil - BAE - Sisi Mısırı - farklı Arab aşiretleri ve PYD & PKK) karşı çok çetin bir savaş Bizi bekliyor. Daha savaş başlamadı.!! Dolaysı ile taasup (kibir-guru-mezhep) ve ırkcı takıntılarımızı aşalım, zoru başaralım, Bölgede Allah için, Tüm Dünya müslümanlarıyla tek ümmet olarak, şeytani küresel güçlere karşı birlikte mücadele verelim. Çünkü çok zor günler bizleri bekliyor.

 

Mustafa Kemal TASPINAR

4 şubat 2018

 

 

Yorumlar3

 • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
  Sevgili kardeşim, Analiziniz çok gerçekçi ve insani. "Ne yapacağız ? Adam gitmiyor. Evet adam haklı gitmemekte, çünkü11 sen canla, başla, mücadele etmiş, Derdi iktidarda devamlı kalmak olsa idi! küresel güçlere boyun eyer, Bölgenin en güzle yöneticisi olurdu. Fakat Kabul etmedi. Bu demek değil ki Adam iktidarı sevmiyor ! Adam iktidarı seviyor, ama her iktidar sahibi gibi." Bizlerin kaybetmesine vesile olacak konuyu ise görmüşsünüzdür. o ise "Bugünkü yürtüğümüz politikaların neticesinde gördüğüm, günümüz için açık ve net şudur : Suriye politikasını, Yanlış temeler üzerinde doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Neticesinde geçirdiğimiz ve harcadığımız maddi ve manevi onca emeği & zor zamanı boşa çıkarıp, başımız öne eğik, elimiz cebimizde geri döneceğiz. tabi Küresel güçler buna musad ederse !!! Yada Dibi görünmeyen KAOS politikası ile, küresel güçlere karşıyız diyerek, onların planlarını uygulayıp « Bölgeyi » tam anlamı ile kan gölüne çevireceğiz ki Küresel güçlerin asıl hedefide budur." ve bir insan ve musluman olarak çıkış yoluda göstermişsinizki çok doğrudur. "Bizler, Bölge ülkeleri, bölgemizde oyun kuranların kim olduğu ! ne istediklerini ! Ne yapacaklarını ! Kimler ile yapacaklarını çok iyi biliyoruz. O halde Türkiye-İran-Irak-Suriye rejimi ile bir araya gelip ve Rusya’da misafir vasfı ile aramıza alıp, kardeşlerin bir birleriye Helallaşıp, özür dileyip, güveni tazeleyerek bu şeytani güçlerin oyunu bozup, param parça edip, onların tepelerine çalmak olmalıdır. Bunu yaparken, Ne Irk, ne Mezhep, ne Demokrasi nede Taassup ön planda olmamalıdır. Bizlerin öylesine güçlü birleştirici çimentosu varki o ise ISLAM’dır. Bizlerin Tevhid bayrağı altında birleşmemiz lazımdır. Bu ise elzemdir. O ise her ülke « kendi Bayrağı, kendi Millet, kendi develet, kendi vatan ve Tek Din » federasi ile ISLAM çimentosu ile karıp, harmanlayıp, Eritip, TEK ÜMMET olan MUHAMMED ÜMMETİ OLMAK ve İNŞA ETMEKTİR." ve neticede korkunuzu belirtmişsiniz ki oda çok yerindedir. "Ne yazık ki Küresel güçler bunu yapamayacağımızdan, başaramayacağımızdan emindirler." ve bir musluman olarak temininizi vurgulamışsınız o da çok yerindedir. "Neticede, Başımıza gelecekler, bölgede yaşanacaklar, Bize rağmen oluşacaktır. Ama Bizler Samim bir Ruh hali ile Hak’tan yana olarak küresel güçlere karşı mücadele verelim. Nato, BM, ve Bölgede oluşturulan şer koalisyonuna (ABD-Suudi Kraliyet ailesi - Israil - BAE - Sisi Mısırı - farklı Arab aşiretleri ve PYD & PKK) karşı çok çetin bir savaş Bizi bekliyor. Daha savaş başlamadı.!! Dolaysı ile taasup (kibir-guru-mezhep) ve ırkcı takıntılarımızı aşalım, zoru başaralım, Bölgede Allah için, Tüm Dünya müslümanlarıyla tek ümmet olarak, şeytani küresel güçlere karşı birlikte mücadele verelim. Çünkü çok zor günler bizleri bekliyor." tek diyeceğim insallah turkiye hükümeti ve yönetimi bu yazınızı okur ve dikkate alır. Ben ise su ayetle noktalayım "GALIP GELECEKLER HIZBULLAHILER OLACAKTIR".
 • EBU HUSEYIN 1 yıl önce Şikayet Et
  Baslik gorunen KOY kilavuz istemez olmali galiba ! Evet cokes dogue ve açik net bir analiz, hukumet ve türkiye yonetiminin dikkata almasi gereken bir analiz, duygusal ve taasupcu degil . Bravo.
 • M.Yuksek 1 yıl önce Şikayet Et
  sa kaleminiz keskin gonlunuz var olsun guzel bir analiz
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun