Şia Hilali Şeytani Slogandır !

  • GİRİŞ14.02.2018 21:12:07
  • GÜNCELLEME14.02.2018 21:12:07

Sen 1979, Fransa-Paris CDG hava alanından kalkan Fransız havayollarına ait bir Boeing 747 uçağı, İran tahran hava alanına iniş yapmıştır. Bu  uçağı farklı kılan ve bu inişi önemli kılan içindeki taşıdığı yüce zattır. Bu yüce zat, uçağın hava alanına inişini tarihsel kılmıştır. Çünkü bu öylesine bir iniştir ki, 1924 yılından bu yana hüküm süren Pehleviği şahlık imparatorluğunun tam anlamı ile bitişidir.

Aslında Bu devrim şahlık hanedanına indirilmiş bir kıyam değildir. Evet Bu asıl itibari ile  şeytani sömürü güçü ahtapotun  8 kolunudan bir kolunu kesen ilahi bir kılınç olmuştur. dahası Bu, Allahın ayetlerinin tecilisi olmuştur. Bakara 257 « Allah, iman edenlerin dostudur. Onları karanlıktan aydınlığa çıkarır. » Bakara-269 « Hikmeti dilediğine verir. Kimede hikmet verilirse, Muhakkakki onada çok hayır (ilahi güzelikler) verilmiştir. »

Kimdir bu uçakla gelen Hikmetli ve ilahi güzelikler verilmiş yüce zat ? Nereyi feth etmiştir ?  

Bu gelen Hikmetli Yüce zat, Zamanımızın Put kıran İbrahimdir. Bu yüce zat, zamanımızın zorbaları vede asırlardır insanlığı karanlığa gömeye çalışan ve Allah'in dinin değiştirip insanları saptıran şeytanın askerleri & hizmetkarı olan küresel güçlerini dize getiren, çağımızın  hayber kalelerinden bir tanesi olan şah rejimini yerinde söküp atan, Peygamberimizin Hz. Ali’ye hitaben yaptığı sözün, « ; Yarın sancağı öyle birisine vereceğim ki, Allah ve Resûlü onu sever, o da Allah ve Resûl’ünü sever. Allah, onun eliyle fethi gerçekleştirecektir.” dediği, zamanımızıda ki Muhattabı « Imam Ruhullah Müsavi Humeynidir. »

Dünyanın akış seyrini değiştirmiştir. Bu ilahi inkilabı sevenlerinin / taraftarlarının veya sevmeyenlerinin/ karşıt olanlarının haytalarına yön vermiştir. « Ak ile Kara » karışımından oluşan gri rengi, kendini oluşturan aslı renklerine dönüşünü sağlayan, bir eleği, ayıştırcısı olmuştur. « Hak ve Batıl » zamanımızdaki ayrışım noktası olmuştur. 

Bu İlahi İnkilap, öylesine bir kervandır ki Dünyadaki tüm insanlar ve müslümanlar arasında (iranda, diğer ülkelerde ve  şia & sunni ülkelerde) kimileri bu hak kervanına dahil olmuş, kimileri bu kervana seyirci kalmış ! ne yazık ve acıdır ki kimleride bu ilahi kervana karşı mücadele etmektedir. 

Şayet Bizler, Bu İslami inkilabı kavrayamadıysak bu gün bölgemizde ve dünyada gelişen olaylarıda tam anlamı ile kavramamız mümkün değildir. yada Kavrayıpta taassuptan, mezhepçilikten, ırkçılıktan ötürü karşı olanlar ise saflarını şeytanın cephesinde almıştır.

Dünyamızda ve özelikle bölgemizde ve müslüman ülkelerde gelişen tüm « sosyo- ekonomik- jeopolitik ve etnik vede mezhepsel » olaylar, Bu ilahi kervanı & direnişi, boğmak, yıkmak ve bozmak içindir. Yaptıkları her türlü saldırnın tek hedefi Islami Inkilabı yıkmak içindir, gerisi sadece bahanedir. « Rusyadaki komunizimin yıkılması, Arap baharı, Demokrasi çığırtkanlıkları.vs. »

İranda İmam Ruhullah Müsavi Humeyni tarafından gerçekleşen bu ilahi kıyam, Irklar ve mezhepsel üstü bir kıyamdır. ne yazıkki müslümanlara, Irkçı ve mezhepsel yaklaşmasını sağlayan şeytani güçler, bizlerin hakikatı görmemizi engelediği gibi, birde bizleri bir birimizle savaştırmaktadır. (Kürdü, Türkü, Acemi, Arabı ve Aynı ırktan & inançtan olanları)

Bizlerin ayırt etmesi gereken gerçek, Gerçekleşen bu İslami inkilab, sadece iranlılara mahsus olmadığı iyi bilinmelidir. İranda olabilir ama o iranlılara ait bir inklab değildir. Tüm dünya müslümanlarının sahip çıkması bir farzdır. Şia diyerek yada iranlı diyerek islamı inkilabı tek bir kavme yada mezhep ait kılamaya kimsenin hakı yoktur. Ne yazıki şeytani güçlerin kullandığı bir strateji ile bu inkilabı ırklaştırma vede islam dışı bırakma çabalarıyla, Bizleri ırksal & mezhepsel ayrıştırarak, gerçekleşen islamı inkilabın  hedefine yürümesi ve şeytanın oyununun bozmasını engelemeye çalışmaktadırlar. Fakat yine ne yazıkki ülkemizde Şeytana karşıyım diyerek şeytanın sloganlarına sahip çıkıp mücadele eden güçler ya bilinçli olarak yada taassuptan dolayı şeytana hizmet etmektedirler. Tabi bunu körüklemek içinde şeytani güçler, « İngiliz şiası » sloganları ile şia propagandası yapıp, DAİŞ ve Vahabizim sloganları ile sünnilik propagandası  yaparak, müslümanların arasında derin olan o yarayı daha derinleştirmeye çalışıp, müslümanların bir birleri ile savaşmasını yolunu açıp, destek vermektedir. 

« Şia Hilali » diyerek müslümanların arasına fiten tohumu ekenlerin kazançları nedir ?Gerçek şudurki bu sloganı icad eden şeytanın ta kendisidir. bu sloganı kullanalar ise şeytana hizmet eden biçare cahil zavallılardır.

İslamı kurallar ile açıklamasını bile yapamadıkları tefrikacı söyleme « şia hilali » nedir ? Şia hilali diyenler, Acaba sünniliklerinin elden gittiğinimi savunmak istemektedirler ? Dolayısı ile şia hilali diyerek sunnilik propagandası yaparak Müslümanları bir birine düşürmek mi istiyorlar ? Eğer onların cahilce mantıklarından gidilirse, Dünyadaki müslümanların 90% kendini sünni diye tanıtan müslümanlardan oluşturmakta, şimdi buna karşı, kendilerine şia diyen müslümanlar ne diyecek ? « Bizi sünniler çepe çevre sardı bizleri yok etmek istiyorlar » mı diyecek !? « La İlahe illallah Muhamedun Resulullah » denildiğinde sünnimi olunuyor ? müslüman mı olunuyor ?  

Kerbelada bile böyle birşey söylenmedi. Hz. Hüseyin, Kıyamında « Ben sünniler karşıyım, onlara karşı kıyam ediyorum » demedi. Çünkü o zaman sünnilik diye yada şialık diye bir şey yoktu. Ortadaki tek bir gerçek vardı, bugünde aynıdır ; Allah’in Dini « Muhammedi Islamı » ve Yezidin Allahın dinin değiştirip kendi adına bir « Saray Islamı » icad etmesiyle islamı yok etmesi var idi. Yani Yezidin Allahın dini olan, Muhammed islamını için boşaltıp, sapıklığı din yapmasına karşın, Hz. Hüseyin, dini vazifesini canı & malı ve Ailesini yok olma pahasına ilahi görevini yerine getirdi. Hz.Hüseyinin kıyamı tüm dünya müslümanların kazançı oldu. Yoksa bu gün biz, gerçek anlamda islam dinini tanıyamaz olurduk. Burdada Allahın ayeti tecelli oldu; Allah dinini hikmet sahibi yüce insanlar eliyle korumaktadır ve Bu kıyamet gününe kadar sürecektir. 

Bizler ise Ya Allahın dini, Vahi islamına sahip çıkıp, yaşayıp, yaşatacağız yada « cicilerin » dinini sahip çıkıp, yaşayıp, yaşatacağız, işte biz inananların imtihanı budur. Dolaysı ile Bizlerinde amaçı dini islamı, Allah’a ait kılarak yaşamak, yaşatmaktır. Yani Vahi islamını yaşamak ve yaşatmak için mücadele etmektir. Hedefimiz ve amacımız, Ne Amerikan islamını ! Ne kapitalizim islamını ! nede « ciciler » islamını ! yaşamak yada yaşatmak  olmamalıdır.

Bugün Küresel emperyalist güçler dediğimiz şeytanin güç, kendi projeleri karşısıda tek tehlikeyi / engeli « vahi islamı » görmektedirler. o ise Muhammedi İslamıdır. Onlar için ne şia olmak önemlidir, nede sünni olmak ! onların tek hedefi Muhammedi İslam’ı yok etmenin yollarını aramaktadır.

«  Müminler kardeştir » diyor Allah (cc) dolaysı ile « Şia Hilali » şeytani güçlerin müslümanları parçalamak ve bir birine savaştırmak için ortaya attığı bir slogandır.  Bu sloganı tekrarlayıp müslümanlara ıstanlar ise şeytanın hizmetkarlarıdır.

Korkum odur ki Ülkemiz  yönetimindeki bazı şahıslar bu slogana sarılıp şeytani güçlere hizmet etmesidir. Yani Mezhepsel ve ırkçı söylemler ile küresel güçlere alet olmasıdır.

Netice olarak, Islam İnklabı ilahi bir inkilaptır. Bu küresel şeytani güçlere karşı yapılmış ilahi bir kıyamdır. ve ilahi kıyamlar ta ibrahim atamızdan bu günümüze kadar ibrahimi yolu takib eden yüce & hikmetli zatların mücadelesi ile şeytanın tek gözü kör edilmiştir. Şeytani grupların amblemi « neden tek göz »!?

Tüm dünya müslümanları, ırk, mezhep, taassup, ve hırslarının kölesi olmadan tek vücud olup, şeytanın bizleri sapıtan, ayrıştıran bu oyununlarına karşı olmalıdır.

Her zamanda ve her mekanda olduğu gibi, Şeytanın oyunun karşı olup, mücadele eden Allah & Resulullah dostları vardır. Buna karşın, Şeytana hizmet edip, Müslümanların ve insanlığın birliğine ve bütünlüğe karşı olup, mücadele eden şeytan dostlarıda vardı. 

İslam Toplumlarının ve özelikle İran İslam Cumhuriyetinin önemle Cevaplanması gereken vede acil çözümesi gereken ana başlıklar :

a- ) Fikirsel, ( Sanat & kültürel, Edebiyat, medya..), 

b-) Sosyo ekonomik, ( Toplumda yaşayan insanların sosyo&ekonomik taleplerine cevap vermesi), 

c-) Teknoloji ve Endustrie, ( Günümüz dünyasındaki « High teknoloji - ilaç sanayisi - Gıda - silahlanma teknolojisi » gelişmelerinin takipi ve güncelleşme) 

d-) Finasal sistem, nasıl olmalı ve neye dayanmalı ? 

Kısaca  « islam devleti » nasıl olmalıdır ?

İslam İnkilabın oluşturan toplumların karşısındaki en büyük sorun Şeytani küresel « Matriks sistemine » karşı nasıl dayanabileceğidir. Çünkü gerçek savaş, silahsız yapılan bir savaştır. Yani İslam Toplumları Kendi sistem terminolojilerin nasıl gerçekleştirebilirler ? Yaşadıkları çelişkiden nasıl kurtulabilirler ? 

Özet olarak, Elimizdeki bu Islam Inkilabı(değeri) güçlendirmek için çaba vermeliyiz. 

İslam İnklabına « Şia Hilali » diyenler, nasıl oluyorda bu başlıkları atlıyorlar ? Ya kendilerini islam dışı görüyorlar ?  yada çelişkiler içinde boğulup bir çıkış bulamıyorlar. yada kendi taassuplarına köle olup, dini sadece mezhepten öte göremiyorlar. Biraz Allah’a yakın olmak için kafa yormak gerekir. Islam inklabına düşman olma yerine sahip çıkıp daha ileriye görtürmeye çalışmak gerekir. Eğer onu yapamıyorlar ise yapabilecekleri en güzle şey düşmanca tavır almasınlar.

Netice : Galip gelecekler Allah taraftarları yani vahi islamının savunucuları golacaktır. Ne bir ırk, ne bir devlet, nede bir mezhep.  Çünkü Allah katında en üstün olanınız TAKVA sahibi olanızdır.

Mustafa Kemal TASPINAR 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun