RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD Başkanı Donald Trump, “İran Ateşle Oynuyor”

“İran ateşle oynuyor. Başkan Obama’nın onlara karşı ‘kibarlığını’ takdir etmediler. Ben Obama gibi kibar olmayacağım!”

ABD Başkanı Donald Trump, “İran Ateşle Oynuyor”
03.02.2017 © RAST HABER

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İran ateşle oynuyor. Obama’nın ‘kibarlığını’ takdir etmeli. Ben Obama gibi kibar olmayacağım!” ifadelerini kullandı.

Trump daha önce basın mensuplarının ‘İran’a askeri müdahaleyi düşünüyor musunuz?’ şeklindeki sorusuna ‘masadaki her seçeneği değerlendiriyoruz’ cevabını vermişti.

1377792_940x531-crop

 ZARİF: İRAN TEHDİTLERDEN ETKİLENMEZ

Trump’ın bu açıklamasından sadece 20 dakika sonra ise İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Twitter’dan iki mesaj paylaştı.

Zarif’in yer aldığı 2 dakikalık bir videoya yer verilen ilk mesajda, “İran, güvenliğini halkından sağladığı için tehditlerden etkilenmez. Hiçbir zaman bir savaş yaratmayacağız ama sadece kendi savunma araçlarımıza güveniriz” ifadeleri kullanıldı.

İkinci paylaşımda ise “Silahlarımızı meşru müdafaa haricinde hiç kimseye karşı kullanmayacağız. Bakalım bize bu suçlamaları yöneltenler de aynı açıklamayı yapabilir mi?” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haydari ;

    Bismillah
    Trump Kudüs ile ilgili ateşle oynuyor zira bu adım israil in sonu olabilir. İran vurulursa elbette etkilenir ancak meşru müdafaa hakkı da vardır.
    Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve accil ferecehum!

    03.02.2017 7:30 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER