RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD Suriye’deki Teröristleri Desteklemeye Devam Ediyor

ABD Suriye’deki Teröristleri Desteklemeye Devam Ediyor
28.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Suriye Cumhurbaşkanı’nın Siyasi ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban; ABD Suriye’deki teröristlere desteğini sürdürdüğünün altını çizerken, Avrupa ülkelerinin ise ABD’nin gölgesinde olduklarını kaydetti.

Şaban, Çek Cumhuriyeti’nde yayınlanan Literarni Noviny gazetesine yaptığı açıklamada Halep kenti ve halkının radikal terörden kurtarılmalarının, Suriye’ye yönelik evrensel terörün seyrinde temel bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

ABD’nin Suriye’deki teröristlere desteğini sürdürdüğünün altını çizen Şaban; AB ülkelerinin çoğunun Suriye halkının hedef alındığı savaşta ABD’nin gölgesinde olduğunu belirtti. Şaban Avrupa’da ABD’den bağımsız olan ya da halkının çıkarlarını savunan bir tutumun olmadığına dikkat çekerken, AB’de Suriye’ye düşman devletlerin başında İngiltere ve Fransa’nın bulunduğunu söyledi.

Şaban bölgede; Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye halkını hedef alan radikal teröristlerin destekçisi ve yönlendiricisi olduğunu ifade etti. Şaban bu devletlerin terörü destekleyen her adımının ABD tarafından onaylanıp desteklendiğini, bu desteğe de siyasi örtü temin edildiğini kaydetti.

Şaban, Batılı devletlerin Suriye’ye karşı savaş çabalarına rağmen Rusya ve Çin’in vetosu ile birlikte Suriye halkı ve ordusunun omuz omuza mücadelesinin Suriye’ye yönelik müdahaleyi engellediğini belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER